Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Na przestrzeni ostatnich pięciu lat, Fundacja Szansa dla Niewidomych realizowała szereg projektów, skierowanych do osób niewidomych, słabowidzących jak i ich bliskich. W swoim dorobku, może pochwalić się działaniami, zarówno o charakterze międzynarodowym – np. organizacja corocznej konferencji REHA For The Blind in Poland, skupiającej grono osób z najdalszych zakątków świata, zaangażowanych w niesienie pomocy niewidomym - jak również ogólnopolskim czy lokalnym.

Za pośrednictwem sieci rozsianych po całym kraju Tyflopunktów, Fundacja dociera do osób najbardziej potrzebujących, udzielając im wsparcia, poradnictwa czy niezbędnej pomocy. W swojej działalności wykorzystuje najnowsze narzędzia z dziedziny tyflorehabilitacji zdobycze nauki, technologii, tyfloinformatyki, by w jak największym stopniu podnieść jakość życia osób dotkniętych inwalidztwem narządu wzroku. 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z aktualnie realizowanymi przez Fundację projektami, jak również wykazem innych zadań, które Fundacja realizowała w ostatnich latach.

 Wykaz projektów - 2014 rok

Wykaz projektów - 2013 rok

Wykaz projektów - 2012 rok

Wykaz projektów - 2011 rok

Wykaz projektów - 2010 rok


Bliższe informacje na temat wybranych projektów znajdują się w menu po lewej stronie.

Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas