Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Marzec 2012

Nasze ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds. uśmiechu wzbudziło ogromne zainteresowanie, obejrzało je ponad 48 tys. osób. Spośród ponad 300 aplikacji, komisja kwalifikacyjna pozytywnie oceniła 40 najciekawszych zgłoszeń z całej Polski.

 

Kandydaci okazali się niezwykle interesującymi osobowościami z mnóstwem inspirujących pomysłów oraz ciekawymi propozycjami działań. Komisja miała niełatwą zadanie wyłonienia najlepszego kandydata.

 

Narady trwały długo, ale już możemy ogłosić Państwu wynik rekrutacji na specjalistę ds. uśmiechu!

 

Zwycięzcą została…

Justyna Rogowska

Justyna Rogowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justyna Rogowska, absolwentka Filologii Angielskiej w Pomorskiej Wyższej Szkole Humanistycznej oraz Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Jej rodzinne miasto to Malbork, prywatnie jest szczęśliwą mężatką i posiadaczką dwóch wspaniałych czworonogów.

 

Uwielbia pracę z ludźmi, szczególnie z dziećmi. Interesuje się literaturą, lingwistyką, psychologią i polityką oraz wszystkimi dyscyplinami, które ją zainspirują.

 

Pomimo wrodzonej niepełnosprawności z uśmiechem, konsekwentnie realizuje swoje marzenia i zamierzenia. Wspierają ją w tym wspaniała rodzina i życzliwi ludzie, których spotyka na swojej drodze.

 

W życiu najbardziej ceni sobie niezależność i samodzielność, w taki sposób stara się również funkcjonować. Pogoda ducha, poczucie humoru, spontaniczność, radość życia i codzienne przekraczanie własnych ograniczeń sprawiają że uśmiech nie schodzi z jej twarzy i można powiedzieć, że jest najwierniejszym towarzyszem jej życia. Dlatego jesteśmy dumni, że  pracownik Fundacji Szansa dla Niewidomych zyskał miano specjalisty ds. uśmiechu, gdyż dzięki niemu uczymy się jak powinien zaczynać się każdy dzień. Od uśmiechu oczywiście

 

Justyna o sobie:

 

„Jestem zupełnie zwyczajną, 27-letnią kobietą. Prowadzę dom, spełniam się zawodowo. Mam mnóstwo planów, ciągle masę pomysłów do zrealizowania. Uwielbiam aktywność, podróże po kraju. Jedynie brak wzroku to dla mnie jedynie dodatkowy problem, utrudnienie, z którym muszę się zmagać na co dzień. Często nie jest łatwo, jednakże przy odrobinie samozaparcia można pokonać różne bariery, nawet te paradoksalnie wyglądające na nie do przezwyciężenia.”

 

 

 

Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas