Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

Mietek Szcześniak IDOLEM 2012


 

Koncert Mietka Szcześniaka podczas tegorocznej REHA FOR THE BLIND IN POLAND, to wydarzenie jakiego jeszcze na konferencji nie było.

Występ artysty przyciągnął prawdziwe tłumy ludzi, nie tylko ze środowiska niewidomych
i niedowidzących. Sala główna wypełniła się do ostatniego miejsca, a gdyby jakimś sposobem dało się ją powiększyć, nie byłoby żadnego problemu ze znalezieniem kolejnych entuzjastów talentu Mietka. Ten dał z siebie wszystko. Porywające wykonania największych przebojów na wielu twarzach wywołały szczery uśmiech a w niejednym oku zakręciła się łezka. Entuzjazm, żywiołowość i świetny kontakt wokalisty z publicznością nie uszły też oczywiście naszej uwadze i zaraz po tym gdy ucichły ostatnie brawa, Mietek Szcześniak odebrał nieoczekiwaną nagrodę. Za ogromną dawkę energii
i pozytywnych emocji, prezes Fundacji Szansa Dla Niewidomych, Marek Kalbarczyk, nagrodził Mietka najcenniejszym fundacyjnym wyróżnieniem – statuetką specjalną IDOL 2012.

Później przyszedł czas na kolejne wzruszające momenty. Wspólne zdjęcia, autografy, pogawędki z fanami i życzenia, byśmy w przyszłym roku mogli posłuchać równie dobrego koncertu.

 

 

Mietek Szcześniak to artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie, cieszy się szacunkiem znawców
i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt - solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje „Dumka na dwa serca” (w duecie z Edytą Górniak), „Przytul mnie mocno”, „Zaczekam”, „ No co ty na to?”, „Spoza nas”, „ O niebo lepiej”, „ Twoja miłość”, czy „Kocham” na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca „Bursztynowego Słowika” i wielu innych cennych nagród.

Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym Mietek Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Artysta ceniony jest za dynamikę
i energię oraz pozytywny przekaz i liryzm trafiający wprost do serc słuchaczy.

11.11.2011 ukazała się pierwsza anglojęzyczna płytą Artysty, która została nagrana w Los Angeles przy produkcji której zaangażowani są wybitni muzycy i producenci z USA: Wendy Waldman - zdobywczyni nagrody Grammy za piosenkę „Save the Best for Last” Vanessy Williams. Przy płycie współpracował również H B Barnum (pianista, aranżer, producent muzyczny i kompozytor), który współpracował m.in. z Aretą Franklin. W nagraniach wziął również udział czarny chór Life Choir pod dyrekcją H B Barnuma. Na płycie znajduje się również duet z Basią Trzetrzelewską.

O najnowszych działaniach i projektach Mietka można dowiedzieć się więcej na: www.mietekszczesniak.pl

 


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas