Potrzebujesz pomocy lub chcesz pomóc?

Zapraszamy do nas!

REHA FOR THE BLIND IN POLAND - XV edycja Konferencji


Nowa odsłona Konferencji REHA FOR THE BLIND® IN POLAND

REHA FOR THE BLIND® IN POLAND  co roku przyciąga tysiące uczestików i zainteresowanie opinii pubicznej. 

Według szacunków liczba niewidomych w Polsce wynosi od 100 do 150 tys. Liczba słabowidzących to ok. 1 mln osób. Tak szeroka grupa społeczeństwa wymaga zauważenia i skierowania do nich specjalnej oferty aktywizującej. Fundacja od 25 lat dociera do znacznej, spośród wskazanej wyżej liczby osób z dysfunkcją wzroku, proponując szeroki wachlarz wsparcia.

Jednym z Naszych flagowych przedsięwzięć jest Konferencja zwana popularnie Rehą. Cieszymy się, że co roku przyciąga tak duże zainteresowanie, ponieważ dzięki temu wiemy, że niewidomi w Polsce szukają dla siebie nowych form aktywności, spędzania czasu i możliwości rozwoju osobistego, a taką postawę gorąco wspieramy!

W tym roku obchodzimy 25lecie działalności Fundacji Szansa dla Niewidomych. Również w 2017 r. przypada okrągła 15. edycja Naszej Konferencji

W związku z tym zdecydowaliśmy się na zwiększenie skali przedsięwzięcia i dodanie nowego, wzbogacającego elementu! Będzie nim uroczysta Gala, na której ogłosimy wyniki konkursu IDOL w 7 kategoriach. Imprezę uświetnią koncerty wybitnych niepełnosprawnych, którzy wystąpią ramię w ramię ze znanymi osobistościami. Jednym z elementów wydarzenia, będzie także wspólny happening przez budynkiem Torwaru.

 

Wszystko to będzie możliwe, dzięki współfinansowaniu projektu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych!

 

16.10.2017 r. - uroczysta Gala Konferencji na warszawskim Torwarze

17-18.10.2017 r. - część merytoryczna Konferencji "Wielkie Spotkanie niewidomych, słabowidzących i ich bliskich" w Pałacu Kultury i Nauki

 

„My nie widzimy nic, a wy czy widzicie nas?” GALA REHA FOR THE BLIND IN POLAND – 16.10.2017 r.

Elementy programu:

1. Uroczyste powitanie gości, wspólne odsłuchanie hymnu społeczności niewidomych „Widzieć więcej” (autorzy: Lidia Pospieszalska i Jacek Cygan)

2. Relacja (filmy) z imprez regionalnych promujących Galę Reha.

Terminy imprez regionalnych:

 • 9.09.2017 r. Lublin
 • 15.09.2017 r. Szczecin
 • 16.09.2017 r. Gdańsk
 • 22.09.2017 r. Kraków
 • 23.09.2017 r. Kielce
 • 29.09.2017 r. Wrocław
 • 30.09.2017 r. Poznań

 

3. Wystąpienia osób związanych z pomocą niewidomym i słabowidzącym: pracowników Fundacji, przedstawicieli instytucji publicznych, ludzi sportu, kultury, mediów.

4. Prezentacja – Niewidomi i Kultura

5. Prezentacja – Niewidomi i Sport

6. Prezentacja – Dostępność

7. Uroczyste rozdanie nagród IDOL 7 kategoriach:

 • Idol Środowiska
 • Idol Media
 • Idol Edukacja
 • Idol Urząd
 • Idol Instytucja
 • Idol Firma
 • Idol Produkt roku

Nagrody wręczą w parach wybitni niewidomi i znane osobistości, a każdej wręczanej nagrodzie będzie towarzyszyć film poświęcony jej laureatowi.

8. „Ślepy los na wesoło” – skecze przedstawicieli kabaretów i osób niewidomych

9. Uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Festiwal – Kuźnia talentów”

10. Wspólny happening przed budynkiem Torwaru – wypuszczenie balonów z hasłem „My nie widzimy nic, a wy - czy widzicie nas?”

11. Wspólne koncerty znanych artystów i niepełnosprawnych muzyków

12. Podziękowania, zaproszenie na następne dni konferencji i zakończenie części oficjalnej

13. Do wyboru: Wyświetlenie filmu z audiodeskrypcją lub udział w rozgrywkach sportowych w kategoriach bezwzrokowych: blind tennis, ping-pong, blind football, szachy, strzelectwo laserowe

Ideą Gali jest pokazanie szerokiej opinii publicznej, co nasi Bohaterzy potrafią i jacy naprawdę są - nowocześni, śmiali i aktywni. Z kolei osoby sprawne, które będą im towarzyszyć zademonstrują, co znaczy być razem, rozumieć i współdziałać!

Szczegóły planu wydarzenia będą na bieżąco aktualizowane


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas