Twój 1 % podatku

To cegiełka, która może zbudować świat otwarty dla niewidomych

PROJEKT Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać.


Rekrutacja szkół i przedszkoli z terenów województwa opolskiego do udziału w projekcie pod nazwą :„Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać. Warsztaty dla  przedszkolaków i uczniów - edycja II rozszerzona”. Zadanie finansowane jest przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

Fundacja Szansa dla Niewidomych oddział w Opolu zaprasza szkoły podstawowe i przedszkola z terenu Opolszczyzny do udziału w projekcie kierowanym do opolskich przedszkolaków i uczniów klas I-III.

W ramach projektu zrealizujemy w 28 chętnych placówkach bezpłatne zajęcia dla uczniów i przedszkolaków dotyczące informacji o niewidomych. Wspólnie z dziećmi wykonamy wypukłe rysunki, pooglądamy wyjątkowe książeczki dedykowane niewidomym dzieciom, a dodatkowo każde uczestniczące w zajęciach dziecko otrzyma pamiątkowy wypukły rysunek.

Szkoły i przedszkola uczestniczące w projekcie otrzymają publikację w druku transparentnym, które będzie można wykorzystywać na przykład podczas lekcji wychowawczych.

Więcej informacji o projekcie oraz przyjmowanie zgłoszeń :

Fundacja Szansa dla Niewidomych

ul. Katowicka 39/406, 45-061 Opole.

tel. kom: 692 451 051

tel.: 77 441 76 62

mail : opole@szansadlaniewidomych.org  

W projekcie weźmie udział 3 szkoły i 3 przedszkola z Miasta Opola oraz 1 szkoła i 1 przedszkole z każdego miasta powiatowego województwa opolskiego. Szkolenia odbędą się od września do końca listopada b.r. O udziale placówek w ww. projekcie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Terminy realizacji zajęć ustalane będą wspólnie ze zgłoszonymi szkołami i przedszkolami.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.


Poszukujesz pracy?

Dołącz do nas