Czym jest Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND?

Fundacja Szansa dla Niewidomych

To jedyne takie wydarzenie w tym regionie Europy!

Tegoroczna XVII edycja „Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Wszystkich Niepełnosprawnych – REHA FOR THE BLIND® IN POLAND 2019” jest współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i środków własnych Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Konferencja REHA, zwana też Wielkim Spotkaniem to okazja dla środowiska osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich do integracji i spotkania. W czasie Konferencji mają miejsce liczne panele dyskusyjne, podczas których przedsawiane są nowinki technologiczne wykorzystywane w rehabilitacji. Poruszamy wiele aktualnych problemów dotyczących edukacji włączającej, nauki brajla, dostępności… tematów jest wiele! Do naszej dyspozycji są liczni eksperci, osoby związane ze środowiskiem, przedstawiciele władz, nauki, isntytucji. Dzięki nim cały czas możemy poznawać, czym jest nowoczesna rehabilitacja i tym samym stawać się bardziej aktywnymi członkami społeczeństwa. Służy temu również wystawa nowoczesnych technologii, na której wystawcy z całego świata prezentują sprzęty ułatwiające nam funkcjonowanie. 

Każdy rok niesie ze sobą nowe atrakcje! 

Wkrótce gotowy będzie nasz Buletyn Konferencyjny!

Na tegoroczną Konferencję każdy wystawca może zarejestrować się poprzez formularz

Do wypełnienia formularza zapraszamy również osoby fizyczne, to jedyna możliwość zarejestrowania się na konkretne panele: Formularz dla osób fizycznych

Więcej informacji w zakładceXVII edycja REHA FOR THE BLIND IN POLAND oraz w języku angielskim XVII edition of the Conference REHA for The Blind in POLAND


Sytuacja niewidomych na świecie jest bardzo zróżnicowana. Wynika to z odmiennego podejścia do kwestii niwelowania społecznych skutków inwalidztwa. Na Konferencji REHA co roku spotykają się przedstawiciele różnych środowisk z wielu krajów, by wspólnie dyskutować o sytuacji niewidomych i możliwych zmianach prawnych, systemowych oraz technologiach wykorzystywanych w nowoczesnej rehabilitacji inwalidów wzroku.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z XVI edycji Konferencji która odbyła się w październiku 2018 r.

REHA to Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Wszystkich Niepełnosprawnych!