Wolontariat

Fundacja Szansa dla Niewidomych

Fundacja współpracuje z wolontariuszami i wolontariuszkami od niemal 30 lat. Dzięki chęci pomocy i empatii wielu zaangażowanych osób możemy spełniać misję naszej organizacji. Bardzo nam na tym zależy. Fundacja to nie tylko biuro i realizacja obowiązków zawodowych, ale przede wszystkim idea i misja. W naszym przypadku chodzi o pomaganie ludziom, którzy nie widzą, albo widzą zbyt mało, by sobie radzić ze wszystkimi sprawami i trudnościami.

Nasi współpracownicy (Tyflospecjaliści), pracujący w biurach doradczych (Tyflopunktach) Fundacji w całej Polsce szkolą wolontariuszy z zakresu asystowania osobom z niepełnosprawnością wzroku. Dzięki odpowiedniemu podejściu wolontariusze stają się przyjaciółmi dla naszych beneficjentów. Udało się nam zaangażować do współpracy osoby także zza granicy – Włoch, Francji i Portugalii. Wolontariusze pomagają nam przy rekrutacji do projektów, promocji naszych inicjatyw, podczas samych wydarzeń i konferencji. Służą pomocą podczas czynności dnia codziennego. Dzięki nim beneficjenci bez problemu znajdą sklep, urząd czy przystanek.

Możemy pokazać Ci, jak wygląda organizacja międzynarodowej konferencji REHA FOR THE BLIND; wprowadzimy Cię w tajniki wydawania czasopisma HELP; dowiesz się, jak funkcjonuje organizacja NGO; weźmiesz czynny udział w wymyślaniu, organizowaniu zajęć oraz realizowania projektów; poznasz od podszewki funkcjonowanie małych wydawnictw; nauczysz się prowadzenia promocji książek w mediach społecznościowych; dowiesz się, jak pracować z osobami niewidomymi i niedowidzącymi

To niesamowita okazja, aby zdobyć doświadczenie i umiejętności, które przydadzą się w pracy zawodowej. Każdy wolontariusz otrzyma umowę oraz zaświadczenie/certyfikat.

Chcesz do nas dołączyć? Skontaktuj się z tyflopunktem działającym w twoim regionie lub skontaktuj się z centralą Fundacji: szansa@szansadlaniewidomych.org.