Co to było za spotkanie!

Szansa - Jesteśmy Razem

Co to było za spotkanie!

Trzeciego lutego świętowaliśmy sukces pierwszego z kilku planowanych w tym roku spotkań autorskich Marka Kalbarczyka, które odbyło się z udziałem gości również spoza środowiska osób niewidomych i niedowidzących. Całość wydarzenia reklamowana była w mediach społecznościowych Fundacji Szansa Dla Niewidomych oraz Wydawnictwa Trzecie Oko.

Spotkanie rozpoczęliśmy kilka minut po 19. Nasi goście zostali powitani winem oraz przekąskami w formie słonych przysmaków takich jak sery – doskonale pasujących do wina, czy też słodkości w formie ciast.

Spotkanie prowadziła pracowniczka naszego Wydawnictwa – Paulina Piziorska. Rozmowa rozpoczęła się od próby zdefiniowana pojęcia trzeciego oka. Kwestię tę porusza w dużej mierze książka „Ich Trzecie Oko” i jest to wątek bardzo ważny. Ważnym elementem spotkania była informacja o stopniu w jakim książka stanowi biografię nie tylko autora, ale również kilku jego najważniejszych przyjaciół. Wiele wątków zostało zapożyczonych z życia odpowiedników bohaterów książki w realnym świecie.

Marek Kalbarczyk opowiedział gościom również między innymi o wielu aspektach minionego ustroju, który stanowi tło historyczne całej książki, mówił o swoich przyjaźniach i miłościach oraz o tym jak brak wzroku wpływał na tworzenie relacji międzyludzkich w jego życiu. Dużo czasu poświęcił również na liczne anegdotki i historyjki z życia wzięte – między innymi te związane z jego przyjaciółmi takimi jak nieżyjący już wybitny muzyk Janusz Skowron.

Po głównej części wieczoru, którą stanowiła rozmowa z Markiem Kalbarczykiem pozwoliliśmy publiczności na kilka pytań wśród których najważniejsze dotyczyły kwestii radzenia sobie z niepełnosprawnością na poziomie duchowym.
Po zakończeniu sesji pytań od publiczności autor podpisywał książki i rozmawiał z gośćmi.

Ukoronowaniem wszystkich atrakcji wieczoru był koncert, małe jam session. Na scenie zasiadł kolejno: Marek Kalbarczyk dzierżąc gitarę elektryczną, Wojciech Maj ze stoickim spokojem przy stage piano nord oraz Dariusz Kąkol, który szalał waląc w talerze i bębny. Panowie zagrali kilka kultowych kawałków Led Zeppelin oraz proszeni przez publikę o bisy zaimprowizowali, nie ćwiczone wcześniej, Tears in heaven Erica Claptona oraz Yesterday The Beatles.

Wieczór zakończyliśmy w świetnych humorach, z poczuciem dobrze wykonanej roboty i ze świadomością poczynienia kolejnego kroku na drodze szerzenia świadomości w społeczeństwie na temat niepełnosprawności wzroku.

Z radością i oczywiście odpowiednim wyprzedzeniem będziemy Was informować o kolejnych spotkaniach nie tylko na łamach magazynu HELP, ale również na Facebooku!

Kilka słów od Wydawnictwa Trzecie Oko:
Zachęcamy do mailowego składania zamówień na książki naszego wydawnictwa. 100% dochodu ze sprzedaży zasili konto Fundacji Szansa Dla Niewidomych i będzie stanowić kapitał kolejnych działań na rzecz naszych beneficjentów. Również autor zdecydował się własny dochód przekazać w całości na ten cel.

Zachęcamy do odwiedzania podstrony wydawnictwa na stronie Fundacji Szansa Dla Niewidomych oraz Facebooka Wydawnictwa Trzecie Oko – https://www.facebook.com/WydawnictwoTrzecieOko/

Zdjęcie przedstawiające wieczór autorski Pana Marka Kalbarczyka

Accessibility Toolbar