NIE-DOSTĘPNE MIEJSCA

Szansa - Jesteśmy Razem

NIE-DOSTĘPNE MIEJSCA

05 maja jest Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Ten dzień,  to doskonała okazja, aby wskazać bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie. Fundacja Szansa dla Niewidomych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu osób z dysfunkcją wzroku, zaprojektowała ogólnopolską akcję „Nie-dostępne miejsca”, której celem jest tworzenie dostępnej przestrzeni.  Przestrzeni wolnej od wszelkich barier, dostępnej dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Byłeś w jakiejś instytucji, muzeum, teatrze, uczelni, dworcu, banku lub innym miejscu i uważasz, że jest niedostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzrokową? W obiekcie nie potrafiłeś się samodzielnie poruszać,  napotkałeś na bariery architektoniczne, brakuje ścieżek naprowadzających i pól uwagi, a może również odpowiednich oznaczeń, takich jak tabliczki brajlowskie, tabliczki z powiększonymi napisami, plany wypukłe? Wchodząc na stronę internetową okazuje się, że jest ona dla Ciebie niedostępna i nie możesz odczytać zawartych tam informacji? Albo chcąc zrobić zakupy w sklepie internetowym, okazuje się, że z powodu niedostosowanej strony jest to dla Ciebie niemożliwe? Chcesz skorzystać z oferty uczelni, a okazuje się, że jest całkowicie niedostosowana do studentów z niepełnosprawnością? Nie otrzymałeś dokumentów w brajlu albo druku powiększonym? A może, w którymś z tych miejsc obsłużono Cię nieprofesjonalnie, poczułeś się dyskryminowany ze względu na swoją niepełnosprawność? Zgłoś to do nas! Nasi specjaliści z zakresu dostępności zgłoszą się do wskazanych miejsc i postarają się zmienić je w dostępną, przyjazną przestrzeń.

Pomóż nam kreować DOSTĘPNOŚĆ. Zmieniać niedostępne miejsca na dostępne do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wolne od barier architektonicznych, z dostosowanymi stronami internetowymi oraz z profesjonalną obsługą. Tak, aby osoby z dysfunkcją wzroku mogły samodzielnie się po nich poruszać, korzystać z proponowanych przez nie ofert, czuć się na równi z osobami pełnosprawnymi.

Zapraszamy do współpracy!

Wystarczy, że wyślesz maila na adres: niedostępnemiejsca@szansadlaniewidomych.org, zgłosisz niedostosowane miejsce, z krótkim opisem. Oczywiście zachowamy prywatność i w kontakcie nie będziemy wskazywać Twoich danych.

Accessibility Toolbar