MARSZ PO ZDROWIE i WIEDZĘ

Szansa - Jesteśmy Razem

MARSZ PO ZDROWIE i WIEDZĘ

Logo fundacji

W dniach 15-17 października beneficjenci szczecińskiego oddziału fundacji uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Kamienia Pomorskiego, dofinansowanej przez Miasto Szczecin. Czas ten obfitował w różnorodne atrakcje, a program wycieczki był bardzo bogaty.

Aktywne zwiedzanie zaczęliśmy już od rana w piątek i skończyliśmy późnym popołudniem w niedzielę. Mieliśmy w tym czasie ogromną przyjemność wysłuchać dedykowanego specjalnie dla nas koncertu organowego, któremu towarzyszyła solistka zespołu Violin Muzyka dla Ciebie. Kolejnym naszym przystankiem było Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, gdzie umożliwiono nam oglądniecie dotykiem większości eksponatów, a bardzo sympatyczny Pan przewodnik niezmiernie interesująco wprowadzał nas w historie każdego z nich. Nie pominęliśmy fantastycznej wystawy interaktywnej w Muzeum Elektrostatyki w Kamieniu Pomorskim , gdzie uczestniczyliśmy w eksperymentach z zakresu elektrostatyki, a także pojawiliśmy się w zabytkowym Dworku von Kleista. To jeszcze nie koniec naszego zwiedzania, bowiem czekała na nas jedyna w swoim rodzaju dotykowa wystawa w Muzeum Kamieni. To wyjątkowe muzeum powstało w 2001 roku. W swej ekspozycji posiada skamieliny dinozaurów, a także skamieniałe gniazdo z 33 jajami. Ponadto w zbiorach znajdują się liczne minerały (m.in. największa w Polsce szczotka ametystowa), bursztyny oraz meteoryty. Pogoda nam dopisywała, a dni upływały migiem, miło wspominamy również wieczorną zabawę w kręgielni oraz bardzo smaczne i różnorodne jedzenie. Byliśmy gośćmi Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim, które to prowadzi Zakład Aktywności Zawodowej, od niedawna świadczący usługi hotelowe w nowo powstałym budynku. Dziękujemy za tę gościnę i obsługę na najwyższym poziomie.

To był bardzo aktywny czas, prawdziwy Marsz po Zdrowie i Wiedzę, a my pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Dziękujemy Wszystkim za ogromne zaangażowanie, pracę i pomoc w taki sposób, by to wydarzenie było jak najbardziej dla nas dostępne i atrakcyjne. Wycieczkę do Kamienia Pomorskiego polecamy każdemu!

Kamien_Pomorski_v05.mp4 — OneDrive (live.com)

Accessibility Toolbar