Daj szansę niewidomym dzieciom w Ukrainie

Szansa - Jesteśmy Razem

Daj szansę niewidomym dzieciom w Ukrainie

Niewidome dziecko flaga ukrainy

„Nie widzą nic, nawet wrogów nacierających na miasta, ulice i szkoły oraz samolotów, rakiet i bomb, które zagrażają ich życiu” – Marek Kalbarczyk, niewidomy założyciel naszej Fundacji, w wywiadzie na łamach marcowego numeru miesięcznika „Help – jesteśmy razem”.

Fundacja Szansa dla Niewidomych, organizująca Spotkania Wschód-Zachód, współpracująca z niewidomymi z Ukrainy, prosi o finansowe wsparcie dla niewidomych Ukraińców, zwłaszcza dzieci i uczniów. Prosimy o pomoc wszystkich, którym zależy na świecie otwartym i pomocnym dla ludzi, którym nie sprzyja los.

U naszych przyjaciół wojna i zniszczenie. Jak zawsze w takich sytuacjach najtrudniej mają ludzie słabsi, starsi, niepełnosprawni, niewidomi, zwłaszcza dzieci, które nikomu i niczemu nie zawiniły. Jako organizacja pomagająca niewidomym w Ukrainie od wielu lat, pragniemy przynieść im jak najefektywniejszą pomoc i tym razem. Skontaktowaliśmy się z działaczami i naukowcami, niewidomymi i ich widzącymi przyjaciółmi, którzy proszą o wsparcie w Lwowie, Łucku, Kijowie i Charkowie. Nie zwlekaj, każdy dzień, wręcz każda godzina są na wagę złota.

Wszystkie zebrane środki przekażemy na rzecz niewidomych w Ukrainie.

Link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/daj-szanse-niewidomym-dzieciom-w-ukrainie

Accessibility Toolbar