XXI edycja REHA FOR THE BLIND IN POLAND (2023)

Szansa - Jesteśmy Razem

O REHA

REHA FOR THE BLIND IN POLAND to coroczne wydarzenie kulturalno-naukowe, które Fundacja Szansa dla Niewidomych organizuje już od 24 lat. Zainicjowane zostało w roku 1999, z okazji 10. rocznicy rozpoczęcia wdrażania w życie planu nowoczesnej rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących. Obecnie REHA jest wydarzeniem na skalę ogólnoświatową. Dzięki niej wybitni niewidomi stali się ambasadorami polskiego modelu rehabilitacji i aktywizacji społecznej. O randze tego wydarzenia wyraźnie świadczy fakt, że zostało ono objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Konferencję REHA FOR THE BLIND IN POLAND określamy mianem Wielkiego Spotkania Niewidomych, Słabowidzących i ich Bliskich, ponieważ co roku uczestniczą w niej tysiące osób. Przez te wszystkie lata stała się znana nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie, Ameryce Północnej, a nawet w krajach, takich jak: Afganistan, Singapur, Sri Lanka, Japonia, Kenia czy Ghana. Obecnie REHA to cały cykl spotkań. Poza wydarzeniem centralnym w Warszawie, w stolicach wszystkich województw odbywają się spotkania regionalne. Przybywa na nie mnóstwo gości z całej Polski i zagranicy. Można sądzić, że spotyka się tam z nami około 3000 osób. Bodaj wszystkie spotkania, a przynajmniej ich główne merytoryczne części, są transmitowane przez Internet, dzięki czemu zasięg naszej działalności istotnie wzrasta. Jeśli uznać internautów za pełnoprawnych uczestników REHY, grono osób, z którymi się spotykamy rośnie do około 10 tysięcy.

KONKURS IDOL 2023

Jak co roku Fundacja Szansa dla Niewidomych uhonoruje tytułem IDOLA osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w pomoc niewidomym i słabowidzącym. Zapraszamy o zgłaszania kandydatów za pomocą poniższej strony: KONKURS IDOL 2023

Accessibility Toolbar