Premiera adaptacji brajlowskiej „Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii” Marka Cichockiego

Szansa - Jesteśmy Razem

Premiera adaptacji brajlowskiej „Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii” Marka Cichockiego

Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem, a także miesięcznik „Help – jesteśmy razem” byli partnerami projektu polegającego na przygotowaniu adaptacji brajlowskiej esejów o tematyce historycznej i narodowej pt. „Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii” Marka Cichockiego. Jesteśmy niezmiernie dumni, że mogliśmy opracować wydanie tej niezwykłej książki dla niewidomych czytelników.

Polska będzie łacińska, albo nie będzie jej wcale. Do tego końcowego wniosku podróżujemy przez bogate i niezwykle ciekawe historyczne i ideowe pejzaże, opisane jasno i lekkim piórem. Pasjonująca i pouczająca lektura o naturze i korzeniach polskiej tożsamości.

– Agnieszka Kołakowska

Książka Marka Cichockiego składa się z sześciu esejów, które, choć opisują różne epoki, łączy pytanie o sens naszej polskiej wspólnoty. Autorowi chodzi nie tylko o historię, lecz przede wszystkim właśnie o sprawy nader aktualne. W fascynujący i niezwykle erudycyjny sposób wydobywa na jaw najważniejsze historyczne i duchowe uwarunkowania, dzięki czemu nasze spojrzenie na palące kwestie współczesnej Europy nabierają o wiele głębszego wymiaru.

– prof. Zbigniew Stawrowski

Marek A. Cichocki (ur. 1966) – filozof, germanista, politolog, znawca stosunków polsko-niemieckich. Współtwórca i redaktor „Teologii Politycznej”, dyrektor programowy w Centrum Europejskim w Natolinie i redaktor naczelny pisma „Nowa Europa. Przegląd Natoliński”. Profesor nadzwyczajny w Collegium Civitas (specjalizuje się w historii idei i filozofii politycznej). Były doradca społeczny Prezydenta RP. Publikuje w prasie codziennej i czasopismach. Razem z Dariuszem Karłowiczem i Dariuszem Gawinem prowadzi w TVP Kultura program „Trzeci Punkt Widzenia”. W 2019 roku Marek A. Cichocki otrzymał nagroda im. Józefa Mackiewicza i wyróżnienie Feniks 2019 w kategorii „Eseistyka”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Accessibility Toolbar