Dostępność

Szansa - Jesteśmy Razem

POSTAW NA DOSTĘPNOŚĆ!

Czy Państwa instytucja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością?

Czy znajdują się rozwiązania, które umożliwiają samodzielne poruszanie się po obiekcie?

Czy osoby niewidome i niedowidzące z łatwością skorzystają ze strony internetowej?

Czy pracownicy potrafią profesjonalnie obsłużyć osoby z niepełnosprawnością? 

Nie?

Mamy na to rozwiązanie!

Zapraszamy do skorzystania z wiedzy naszych ekspertów, którzy wyjaśniają to od niemal 30 lat i czynią to z powodzeniem.

Oferujemy:

  • Audyty obiektów – przeprowadzamy kompleksową ocenę budynku. Audyt architektoniczny pozwoli ocenić i zwiększyć dostępność obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zakres ekspertyzy obejmuje: wizję lokalną w obiekcie oraz opracowanie wniosków i zaleceń, które pozwolą zniwelować bariery i zwiększyć standard w obiektach. Po przeprowadzeniu audytów zaproponujemy rozwiązania pozwalające dostosować obiekt do potrzeb osób z z dysfunkcją wzroku, m.in. wypukłe mapy obiektów, terminale informacyjne, system oznakowania obiektów – tabliczki brajlowskie na drzwi i nakładki na poręcze, oznaczenia poziome – linie i pola uwagi, nakładki na schody, urządzenia do wzywania asysty i dźwiękowe informatory.
  • Szkolenia z zakresu kultury obsługi osób z niepełnosprawnościami, mające na celu zwiększenie jakości obsługi oraz  profesjonalną pomoc osobom z różnymi dysfunkcjami.   Uczestnicy poznają zasady savoire – vivre z kontakcie z osobami z niepełnosprawnością, zdobędą wiedzę na temat obsługi, poprawnej komunikacji oraz reagowania w sytuacjach niestandardowych.
  • Audyt stron internetowych polegający na sprawdzeniu serwisu internetowego pod kątem możliwości odczytywania zawartych w nim informacji, jak również korzystania z wbudowanych w ten serwis usług przez każdego użytkownika. Dzięki audytowi dostępności stron internetowych możemy sprawdzić, czy strona internetowa, serwis lub aplikacja są dostępne dla osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, czyli m.in. dla osób z niepełnosprawnością, seniorów czy osób o niskich kompetencjach cyfrowych.

Fundacja Szansa dla Niewidomych przeprowadzała audyty, doradztwo, szkolenia na długo przed zainicjowaniem programu Dostępność Plus. Korzystamy z doświadczeń ekspertów w tej dziedzinie. Są wśród nich architekci, informatycy, elektronicy, tyflograficy i rehabilitanci. Legitymują się odpowiednimi kwalifikacjami oraz rozmaitymi nagrodami i wyróżnieniami. Obecnie chcemy być na bieżąco z wymaganiami programu, tak aby w profesjonalny sposób móc Państwu pomóc.

Zapraszamy do współpracy!

W razie pytań, prosimy o kontakt z najbliższym Tyflopunktem

Accessibility Toolbar