O Fundacji

Szansa - Jesteśmy Razem

Fundacja została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Nasze działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu. W Europie i Ameryce Północnej niewidomi i niedowidzący są zrehabilitowani i oprzyrządowani na taką skalę, że dorównują widzącym.

Fundacja Szansa dla Niewidomych stara się by tak było i w Polsce. Jesteśmy przede wszystkim organizacją, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Nasi beneficjenci biorą udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, otrzymują od nas w trakcie ich trwania niezbędne materiały szkoleniowe, jak chociażby podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji.

W ciągu kilkudziesięciu lat fundacja osiągnęła wiele. Nie każdy potrafi zrealizować swoje marzenia, a założycielom i pracownikom fundacji się to udało. Postawiliśmy sobie trudne cele, które nas jednak nie przerosły – przeciwnie – umocniły w wierze, że da się zrobić wiele dobrego. Na przykład, bardzo ważne jest propagowanie rehabilitacji z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań elektronicznych i informatycznych służących niwelowaniu skutków inwalidztwa wzroku.

Od 1989 roku zdążyło się u nas wiele zmienić. Aby upamiętnić niektóre wydarzenia z przeszłości Fundacji stworzyliśmy dział Archiwum. Znaleźć tu można materiały audiovideo oraz tekstowe. Tu również znajdują się odniesienia do wybranych materiałów upamiętniających obecność Fundacji w mediach. Po naciśnięciu nagłówka, zostaną Państwo przekierowani do odpowiedniej strony.

„Trzecie Oko” – nowa inicjatywa Fundacji Szansa dla Niewidomych.

„Trzecie Oko” to nowa platforma wymiany poglądów, doświadczeń, wspólnej merytorycznej dyskusji i wymiany ciekawostek, śmiesznych i bulwersujących historii z życia osób niewidomych, słabowidzących i widzących. Chcemy, aby ta platforma była miejscem integrującym nas wszystkich – osoby zaangażowane w budowę Świata otwartego dla niewidomych.

25 maja 2018 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO). Chcemy, więc wyjaśnić co dla Państwa oznacza to w praktyce. Ideą niniejszej informacji jest zaprezentowanie Państwu pełni praw jakie posiadacie w związku z nowymi przepisami o ochronie danych osobowych oraz obowiązków jakie musimy spełnić wobec Państwa na gruncie m.in. art. 13 RODO (tzw. Obowiązek informacyjny).

Accessibility Toolbar