Bohaterowie Fundacji

Szansa - Jesteśmy Razem

Malwina Wysocka-Dziuba

Jest prezesem Fundacji Szansa dla Niewidomych. Choć dziś piastuje wysokie stanowisko, swoją pracę w organizacji zaczynała jako zwykły pracownik. Jej zadaniem było pisanie wniosków o dofinansowanie działań oraz tworzenie projektów. Dzięki wysokiemu zaangażowaniu udało jej się osiągnąć naprawdę dużo. Wieloletnia praca doprowadziła ją w końcu do stanowiska zarządcy całej Fundacji. Więcej o tej postaci mówią sami pracownicy. Prezes Malwina Wysocka-Dziuba jest dla nich archetypem osoby ciepłej i pracowitej. Jeżeli nie pracuje, to żegluje. Mazury i Adriatyk to jej ulubione miejsca do pielęgnowania swojej morskiej pasji.

„Malwina jest ciepłym człowiekiem. Mimo tego że jest niesłychanie zajęta i bez wątpienia przeciążona, to jednak zawsze każdego wysłucha, znajdzie czas. Ma dużo empatii i zrozumienia dla innych”.

„Pani Malwina jak samo imię mówi w naszej fundacji „strzeże praw i obowiązków”.

„Dla mnie przede wszystkim Pani Prezes jest bardzo merytoryczna i konkretna, co bardzo cenię we współpracy na linii pracodawca-pracownik”.

„Jak nie za późno to ja jedno zdanie o Pani Prezes – Tytan pracy, której doba ma niestety tylko 24h, dobra dusza naszej organizacji”.

„Prezes Malwina to siła spokoju! W każdej, nawet najbardziej podbramkowej sytuacji zachowuje spokój. Jest przy tym nieprawdopodobnie urocza i ogromnie profesjonalna”.

Janusz Mirowski

Janusz pełni w Fundacji wiele ważnych funkcji. Swoją wieloletnią pracą zapracował na miano Członka Rady Fundatorów i dyrektora generalnego w Altix sp. z o.o., firmie tyfloinformatycznej założonej, podobnie jak Fundacja, przez Marka Kalbarczyka. Ukończył komunikację społeczną na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. To także ekspert od innowacyjnych technologii internetowym. Lista fundacyjnych projektów, w których brał udział, jest niesamowicie długa. W 2022 za swoje zaangażowanie w pomoc osobom niewidomym i niedowidzącym  został odznaczony tytułem „Idola trzydziestolecia”, a pięć lat wcześniej prezydent Andrzej Duda odznaczył go Srebrnym Krzyżem Zasługi. Co sądzą o nim współpracownicy?

 „Sprawia wrażenie poważnej i konkretnej osoby”.

 „Janusz Mirowski, postać niemal kultowa, sprawia wrażenie osoby niezwykle surowej, jednak w bliższych kontaktach to sympatyczny facet z ogromną wiedzą. Jeśli czegoś nie wiesz – napisz do Janusza. Tylko czasem trzeba mu się jeszcze przypomnieć”.

„Człowiek od zadań specjalnych. Wszechstronny i zaangażowany w tak wiele zadań, jak mało kto w Fundacji i Firmie. Zawsze chętny do współpracy i pomocy. Od początku swojej drogi zawodowej działa na rzecz środowiska osób niewidomych. Chętnie korzystamy z Jego wiedzy i doświadczenia”.

„Know how w jednym palcu. Tam, gdzie Janusz, tam znikają problemy, zanim jeszcze się pojawią. Współpraca z nim to dla mnie wielka przyjemność i nauka. Wolontariusz z powołania, bez zbędnego zadęcia, konkretny, ujmujący optymizmem i dobrą energią”.

Milena Rot

Milena Rot to bez wątpienia jeden z kilku głównych filarów, które utrzymują naszą Fundację, i osoba nie do zastąpienia. Najpierw pracowała tu jako asystentka merytoryczna w jednym z naszych tyflopunktów, by niedługo potem zostać kierowniczka naszego Działu Zagranicznego i pełnić rolę nie tylko tłumaczki, ale i osoby upoważnionej do kontaktu z naszymi zagranicznymi partnerami. Pomimo że jest osobą niewidomą, nigdy się nie poddaje, o czym świadczy fakt, że jest osobą niezwykle sumienną i pracowitą. Podobne zdanie na jej temat mają ci, którzy z Mileną pracują.
„Milena to słowiańskie imię oznaczające miła. Mało tego inteligentna, muzykalna i ze wszech miar koleżeńska. Przykład młodej zdecydowanej kobiety dążącej prosto do upatrzonego celu. Ma wielu znajomych na całym świecie”.
„To osoba niezwykle utalentowana. W pracy lubi wyzwania. Nie lubi się nudzić. Jak się wali i pali, to Milena ratuje sytuację. Bardzo dużo wymaga od siebie. Gdy coś jest bliskie jej sercu, to angażuje się w to na 100%”.
„Milena Rot to sympatyczna osoba, poproszona o pomoc, nigdy jej nie odmawia. Łamie wszelkie stereotypy osoby niepełnosprawnej/ niewidomej. Doskonale radzi sobie tak w pracy jak i w życiu codziennym”.
„Milenka – dobra dusza Fundacji, przemiła osoba z dużą empatią. Jednocześnie niezwykle inteligentna i z ogromną wiedzą”
„Milena jest bardzo sympatyczna i szalenie utalentowana. Otwarta na nowe znajomości i zawsze wie co powiedzieć, a do tego ma przemiłą barwę głosu. Nie współpracuję z Mileną, ale jestem przekonana, że byłaby to udana relacja”.
„Milenę poznałam osobiście na Fundacyjnym szkoleniu w Starych Jabłonkach. Urzekła mnie swoim spokojem i łagodnym uśmiechem, jest bardzo ciepłą, subtelną i wrażliwą osobą o wysokiej kulturze osobistej. Jej towarzystwo działa jak balsam na duszę i chciałabym mieć jeszcze okazję poznać ją bliżej. Jest osobą o wielu talentach, inspirującą i swoim przykładem motywującą do działania”.

Accessibility Toolbar