KONFERENCJA IMC18

Szansa - Jesteśmy Razem

Z dumą informujemy, że Fundacja Szansa dla Niewidomych została wybrana na gospodarza 18 edycji Międzynarodowej Konferencji na temat nowoczesnej rehabilitacji, samodzielności i Mobilności- IMC18, która odbędzie się w dniach 22-25 maja 2023 r. w Warszawie. Ta prestiżowa Konferencja jest organizowana we współpracy z polskimi uczelniami i organizacjami działającymi na rzecz osób niewidomych i niedowidzących. W ramach przygotowań Fundacja Szansa dla Niewidomych powołała Komitet Organizacyjny oraz Komitet Naukowy. Komitet Organizacyjny zarządza logistyką konferencji oraz towarzyszącymi jej atrakcjami i wydarzeniami, a Komitet Naukowy dba o jak najwyższą jakość konferencyjnych materiałów.

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Mobilności odbyła się w 1979 r. we Frankfurcie w Niemczech. Od tego czasu zyskała reputację wiodącej konferencji dla profesjonalistów pracujących na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. Konferencja ta odbywa się co dwa, trzy lata  i miała do tej pory miejsce w różnych krajach na całym świecie, m.in. w Szwecji, Irlandii, RPA, Kanadzie i Izraelu. Uczestniczą w nim zarówno profesjonaliści akademiccy, jak i praktycy szeroko pojętej dziedziny rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku.

Tematem IMC18 w Polsce będzie „Informacja, skutkująca mobilnością i sprawnością”. Uważamy, że ​​dostęp do informacji jest kluczowy dla rozwoju osób niewidomych i słabowidzących. Umożliwia im samodzielne dotarcie do szkoły i pracy, zrobienie zakupów, obejrzenie spektaklu w teatrze czy filmu w kinie. Zdajemy sobie sprawę, że tematyka konferencji jest bardzo szeroka; wierzymy jednak, że innowacyjne prezentacje na IMC18 i jej interdyscyplinarny charakter stanowią wyjątkową okazję do omówienia postępu w rehabilitacji oraz orientacji i mobilności dzieci i dorosłych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w IMC18 i pomocy w przełamywaniu barier napotykanych przez osoby z niepełnosprawnością wzroku na całym świecie.

Wszystkie informacje dotyczące Konferencji zamieszczane są na stronie https://imc18poland.com/.

Accessibility Toolbar