O Fundacji SZANSA DLA NIEWIDOMYCH

Szansa - Jesteśmy Razem

Fundacja została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Nasze działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu. W Europie i Ameryce Północnej niewidomi i niedowidzący są zrehabilitowani i oprzyrządowani na taką skalę, że dorównują widzącym.

Fundacja Szansa dla Niewidomych stara się by tak było i w Polsce. Jesteśmy przede wszystkim organizacją, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Nasi beneficjenci biorą udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, otrzymują od nas w trakcie ich trwania niezbędne materiały szkoleniowe, jak chociażby podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji.

TYFLOPUNKTY, nasze punkty konsultacyjne

Fundacja poza swoim biurem w Warszawie, posiada szesnaście tyflopunktów (od słowa typhlos, niewidomy) w dużych miastach wojewódzkich. Każdy tyflopunkt prowadzi specjalistyczne poradnictwo skierowane do osób niewidomych, niedowidzących oraz ich rodzin. Z konsultacji korzystają również przedstawiciele instytucji i organizacji, które mają za zadanie im pomagać.
W każdym z nich znajdują się niezwykłe urządzenia, dzięki którym niewidomi „widzą” więcej: brajlowskie monitory, syntezatory mowy, elektroniczne lupy i udźwiękowione urządzenia codziennego użytku takie jak: zegarki, termometry, wagi czy ciśnieniomierze. Więcej na temat naszych punktów konsultacyjnych znajdą Państwo w zakładce: TYFLOPUNKTY

Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND


Bardzo ważnym przedsięwzięciem, które organizujemy od wielu lat jest międzynarodowa konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Możemy szczycić się faktem, że jesteśmy organizatorem tej największej w Europie Wschodniej i Środkowej, a od kilku lat nawet na świecie imprezy. Jest to niesamowite wydarzenie nie tylko dla całego środowiska osób niewidomych i słabowidzących, ale dla wszystkich, którzy pragną bliżej poznać „nasz świat”.

Corocznie w wydarzeniu uczestniczy kilka tysięcy osób z całego świata, w tym z tak odległych krajów jak: AfganistanKenia czy Sri Lanka.

Od kilku lat konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND odbywa się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP.

AKCJE Fundacji

Fundacja prowadzi akcje społeczne. Jedną z najbardziej udanych i znanych odtychczas była akcja „Tyflobus – widzieć więcej”. Celem przedsięwzięcia był wzrost wiedzy na temat problemów osób niewidomych i sposobów ich rozwiązywania. Podstawowym założeniem projektu natomiast –  dotarcie do jak największej liczby osób, dlatego został zorganizowany objazd Tyflobusem po całej Polsce. To wszystko po to, aby każdy mógł zobaczyć, że niewidomi mogą być samodzielni. Podróż po całej Polsce uświadomiła nas o potrzebie naszych działań.  

Nasze PUBLIKACJE

Specjalizujemy się w wydawnictwach skierowanych do naszego środowiska. Wydajemy publikacje zróżnicowane tematycznie, przewodniki, podręczniki, książki kulinarne itp.

…Daj SZANSĘ niewidomym!
Twój 1% pozwoli pokazać im to, czego nie mogą zobaczyć.
Pekao SA VI O/W-wa nr konta: 22124010821111000005141795

Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu!

Siedziba:

ul. Chlubna 88, 03-051 Warszawa
Tel.:  22 510 10 99
Strona: www.szansadlaniewidomych.org

Email: szansa@szansadlaniewidomych.org

Accessibility Toolbar