X edycja REHA FOR THE BLIND IN POLAND (2012)

Szansa - Jesteśmy Razem

X EDYCJA MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI REHA FOR THE BLIND® in Poland

pod honorowym Patronatem

Małżonki Prezydenta RP – Pani Anny Komorowskiej

W imieniu Fundacji Szansa dla Niewidomych, Komitetu Honorowego Konferencji oraz Partnerów mamy przyjemność zaprosić Państwa na X EDYCJĘ MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI REHA FOR THE BLIND® in Poland, której hasłem przewodnim jest „Świat dotyku i dźwięku”. Tematem tegorocznej edycji jest „kultura, sport i turystyka w służbie nowoczesnej rehabilitacji inwalidów wzroku”.

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku nie zabraknie mnóstwa atrakcji towarzyszących Konferencji:

 • Panele tematyczne,
 • Międzynarodowa wystawa sprzętu rehabilitacyjnego i oprogramowania,
 • Interesująca popularnonaukowa sesja merytoryczna,
 • Wystawa książek i audiobooków,
 • Pokaz filmów z audiodeskrypcją: „Epoka Lodowcowa 4” oraz „Sherlock Holmes: Gra Cieni”,
 • Koncert marzeń z okazji 20-lecia Fundacji – Mieczysław Szcześniak,
 • „Można nie widzieć, ale grać i śpiewać trzeba” pospolite ruszenie miłośników muzyki,
 • Turnieje i pokazy sportowe: ping-pong, strzelectwo i golf dla niewidomych oraz widzących (z zasłoniętymi oczami),
 • „Cała Polska czyta dzieciom” – czytamy i my! Kącik dla najmłodszych, w którym czytane będą najpiękniejsze baśnie, lekturę prowadzić będzie aktor Łukasz Nowicki,
 • „Szlifiernia Talentów” konkurs artystyczny dla młodzieży,
 • Konkurs Idol 2012 dla: wystawców, przedstawicieli naszego środowiska i jego przyjaciół,
 • Wizyta Świętego Mikołaja z prezentami,
 • Inne atrakcje-niespodzianki.


Konferencja odbędzie się w dniach 6 grudnia 2012 r. (czwartek) od godziny 11:00 oraz 7 grudnia 2012 r. (piątek) od godziny 10:00 w Multikinie w Centrum Handlowym Złote Tarasy przy ul. Złotej 59 w Warszawie.

Liczymy na świetną atmosferę, która w okresie przedświątecznym pomoże nam stworzyć Św. Mikołaj z workiem prezentów i choinka.

Konferencja REHA® jest największym wydarzeniem tego rodzaju ma świecie. Stanowi świetną okazję poznania problemów niewidomych i niedowidzących, świata dotyku i dźwięku, nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego oraz metod, które mogą zniwelować skutki inwalidztwa wzroku. Jesteśmy dumni z podejmowanych przez nas działań i chcielibyśmy podzielić się sukcesami ze wszystkimi, dla których kwestia poszerzenia możliwości tej grupy obywateli jest ważna. Zapraszamy do współpracy i partnerstwa wszelkie instytucje, organizacje, placówki edukacyjne, firmy i władze. Tegoroczne spotkanie będzie szczególne! Z okazji 20-lecia działalności Fundacji i dziesiątej edycji konferencji przygotowujemy wyjątkową uroczystość: nagrody, wyróżnienia oraz zaproszenie gości specjalnych. Do tej pory Konferencję odwiedziło kilkanaście tysięcy osób, w tym 1800 w ubiegłym roku. Dotychczasowy rekord ilości wystawców wynosi 52, natomiast uczestników – 2000. W tym roku spodziewamy się ich ok. 2500. Razem będziemy celebrować naszą rocznicę!

Swymi Patronatami wydarzenie uświetniają również: Jarosław Duda – Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i inni. Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Fundacji pomagają Partnerzy Konferencji, których lista jest przedstawiona na naszej stronie internetowej. Są to setki instytucji i osób, które razem z nami walczą o ŚWIAT OTWARTY DLA NIEWIDOMYCH. Konferencja jest ważnym wydarzeniem medialnym. Towarzyszyć jej będą przedstawiciele stacji radiowych i telewizyjnych, gazet oraz wydawnictw specjalistycznych.

REHA FOR THE BLIND® IN POLAND biorą udział goście z kraju oraz z zagranicy. Odwiedzili nas do tej pory przedstawiciele z tak odległych państw jak Japonia, Kazachstan, Armenia, Gruzja, Izrael, Arabia Saudyjska, Malta, Kenia, Egipt, USA oraz Portugalia, Hiszpania, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Francja, Szwajcaria, Włochy, Niemcy, Austria, Szwecja, Rosja, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Serbia, Bośnia, Węgry i Czechy. W związku z tak licznymi oraz różnorodnymi delegacjami Fundacja stara się urozmaicić spotkanie, by zaprezentować pełne spektrum zainteresowań światowej społeczności niewidomych. Jest ono skierowane zarówno do naszego środowiska, jak do osób widzących, którzy chcą poznać świat dotyku i dźwięku.

Wartym podkreślenia elementem REHA FOR THE BLIND® in Poland jest konkurs IDOL 2012, w którym to Państwo wskazują zwycięzcę spośród Firm i Produktów prezentowanych na wystawie. Ponadto, do 16 listopada 2012 roku zgłaszać można kandydatów na Idola 2012 w kategoriach:

 • IDOL ŚRODOWISKA – osoba, której najwięcej zawdzięczamy,
 • PRZEDSTAWICIEL MEDIÓW – osoba, która w swej pracy poświęca najwięcej uwagi naszemu środowisku,
 • IDEALNY URZĘDNIK lub URZĄD, PLACÓWKA OŚWIATOWA, w której dyrekcja i grono pedagogiczne zrobili najwięcej dla niewidomych i niedowidzących uczniów,
 • FIRMA PRZYJAZNA NIEWIDOMYM i niedowidzącym; oferująca towary i usługi na otwartym rynku, dbająca jednocześnie o swych klientów z dysfunkcjami wzroku

Więcej informacji o konkursie IDOL 2012 znajdą Państwo tu.

Wszystkich, którzy chcą zmienić świat na lepsze zapraszamy do nas!

Zachęcamy, by za pośrednictwem formularza na naszej stronie, zgłaszali Państwo swój udział w poszczególnych elementach wydarzenia, możliwe są również zapisy telefoniczne i mailowe. Wszystkie grupy chcące skorzystać z darmowych noclegów proszone są o rejestrację oraz kontakt z Tyflopunktami obsługującymi teren zamieszkania zainteresowanych. Pula miejsc jest ograniczona!

Wszystkich zaangażowanych w sprawy środowiska niewidomych i niedowidzących zapraszamy do współpracy!

Ofiarujcie swą pomoc i wsparcie niewidomym i ich bliskim, ZOSTAŃCIE PARTNEREM Fundacji oraz jej konferencji!

Partnerzy Konferencji to elitarna grupa instytucji i osób, które wspierają to spotkanie oraz nasze starania o ŚWIAT OTWARTY DLA NIEWIDOMYCH.

Chętnych prosimy o wypełnienie ZGŁOSZENIA zamieszczonego na naszej stronie oraz w ostatnich numerach magazynu HELP- „wiedzieć więcej”, a następnie o przekazanie naszym przedstawicielom lub przesłanie zeskanowanego pisma na adres: reha_in_poland@szansadlaniewidomych.org albo pocztą na ulicę Kameralną 1/30, 00-216 Warszawa.

Zachęcamy też do polubienia nas w portalu Facebook – www.facebook.com/SzansaDlaNiewidomych. W razie pytań prosimy o kontakt:

email: reha_in_poland@szansadlaniewidomych.org

telefon: 22 827 16 18 lub 22 818 72 31

Projekt współfinansowany ze środków PFRON.

Accessibility Toolbar