Szkolenie w Starych Jabłonkach

Szansa - Jesteśmy Razem

Szkolenie w Starych Jabłonkach

Na zdjęciu Marek Kalbarczyk, Milena Rot i Malwina Wysocka-Dziuba

Jak co roku pracownicy Fundacji Szansa dla Niewidomych i firmy Altix udali się na kilkudniowe, wyjazdowe szkolenie. Tym razem gościliśmy na Mazurach, w pięknej miejscowości Stare Jabłonki nad jeziorem Szeląg Mały. Pobyt obfitował w ciekawe prelekcje, panele dyskusyjne oraz warsztaty. W tym jubileuszowym dla Fundacji roku, uczestnicy mieli okazję poznać historię Szansy, idee przyświecające ponad 30 letniej działalności oraz zdobyć wiedzę i zapoznać się z najnowszymi nowinkami technologicznymi niwelującymi skutki niepełnosprawności wzroku, jak również rozwiązaniami zapewniającymi dostępność architektoniczną, cyfrową i komunikacyjno-informacyjną.

Nasze wspomnienia:

Urokliwe miejsce. Niezwykli ludzie. Mnóstwo inspiracji. Czego chcieć więcej?
– Anita Szczepańska

Pracuję w Fundacji dopiero od miesiąca i szkolenie, które dla nas zorganizowano, było niesamowitym przeżyciem. Miałam okazję poznać osoby, które znajdują się na czele Fundacji lub pracują w innych Tyflopunktach i oddziałach wojewódzkich Altixu. Dzięki nieprawdopodobnej wiedzy merytorycznej naszych pracowników byłam w stanie poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i poznać inny punkt patrzenia na podejście co do pomocy osobom niewidomym, a tym bardziej zainspirować się do nowych działań
– Justyna Grzyb

Z mojej perspektywy, szkolenie było ciekawe merytorycznie. Bardzo podobała mi się część warsztatowa, podczas której oglądaliśmy różne sprzęty, które mamy w ofercie firmy i fundacji. Mimo, że część z nich już znam, to znalazły się tam takie, których jeszcze nie miałam okazji zobaczyć, np. historyczne urządzenie Optacon, czy wypukły monitor graficzny.Szkolenie odbyło się w bardzo pięknej okolicy: cisza, spokój, śpiew ptaków… Była to też dla mnie okazja, by poznać osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fundacją.
– Milena Rot

Pobyt w Starych Jabłonkach był intensywny i nadzwyczaj ciekawy. Prelegenci stanęli na wysokości zadania.
– Krzysztof Nowakowski

Za nami cudowne 5 dni w urokliwej mazurskiej wsi Stare Jabłonki z najlepszym zespołem Fundacji Szansa dla Niewidomych. Wiele owocnych spotkań, rozmów, przyjaźni. Cenne wskazówki, sporo praktycznej wiedzy i doświadczenia. Wróciliśmy pozytywnie naładowani do realizacji nowych wyzwań i projektów. Mamy jeszcze tak wiele do zrobienia, ale z tą cudowną energią takim zapałem, zespołem, wsparciem merytorycznym i muzycznym naszego szefa i kadry zarządzającej aż chce się działać.
– Justyna Jakubów

Fotorelacja:

 

Accessibility Toolbar