„Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci” – książka Jarosława i Joanny Szarków

Szansa - Jesteśmy Razem

„Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci” – książka Jarosława i Joanny Szarków

Celem projektu był wzrost dostępu do literatury o tematyce historyczno-patriotycznej wśród niewidomych czytelników poprzez przygotowanie brajlowskiej wersji książki Jarosława i Joanny Szarek „Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci” i wydanie jej w 72 egzemplarzach.
Publikacja to zaproszenie dzieci i rodziców do domowej, rodzinnej przygody z historią, tradycją, dziejami i bohaterami narodowymi. Pragnieniem autorów i wydawcy jest, by książka ta nie tylko dostarczyła naszym dzieciom konkretnej wiedzy, o którą – niestety – coraz trudniej, ale zaszczepiła w nich zalążki miłości do swojego kraju, szacunku do Ojczyzny i jej bohaterów oraz świadomości i poczucia dumy z bycia Polakiem.
Jesteśmy przekonani o ogromnej wychowawczej wartości pielęgnowania w naszych dzieciach pamięci historycznej i miłości do Ojczyzny. Wierzymy, że oddajemy w ręce rodziców i dzieci najlepszy elementarz służący temu celowi. Gorąco zachęcamy do korzystania z niego.
„Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci” to książka, która bezwarunkowo powinna znaleźć się na półce niewidomego dziecka. Choć nie jest to podręcznik, edukacyjny walor tej publikacji jest nie do przecenienia. Anegdotyczna, żywa forma, zrozumiały dla dzieci sposób narracji, ekspresyjny przewodnik po polskich dziejach od Mieszka I do Solidarności, zaszczepiający w najmłodszych miłość do Ojczyzny i dostarczający rzetelną wiedzę na temat jej historii, a nade wszystko uczący dumy z bycia Polakiem, które to poczucie, jakże często, deprecjonuje się dziś jako nie na czasie. Ta niezwykła książka ze wszech miar zasługuje na brajlowskie wydanie.

~ Elżbieta Gutowska-Skowron

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury -państwowego funduszu celowego

Accessibility Toolbar