Dostępne szlaki turystyczne – Dostępność Ponad Barierami

Szansa - Jesteśmy Razem

Dostępne szlaki turystyczne – Dostępność Ponad Barierami

Praca nad dostosowaniem szlaków wre! Już niedługo, dzięki działaniom związanym z projektem „Dostępne szlaki turystyczne” będziecie mogli korzystać z innowacji na szlakach: Sudecki Szlak Turystyczny, Beskidzki Szlak Turystyczny, Świętokrzyski Szlak Turystyczny, Nadmorski Szlak Turystyczny i Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej. Zanim jednak wyruszycie na szlak, warto przypomnieć sobie parę zasad:

  1. Wybierz szlak dostosowany do twoich możliwości i ograniczeń.
    Nie ma co od razu rzucać się na głęboką wodę. Dobierz szlak do swoich umiejętności i kondycji. Nie planuj od razu wejść na Rysy, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z górami.
  2. Odpowiednio się spakuj.
    Na szlak najlepiej wziąć wodoodporny plecak, do którego zapakujesz prowiant, wodę i apteczkę. Warto mieć również mapę, latarkę i scyzoryk, a także odzież wierzchnią w razie załamania pogody.
  3. Dobrze mieć również powerbank! W razie zgubienia drogi czy kontuzji, na pomoc może przyjść nam telefon – w razie gdyby się rozładował, niezbędny jest powerbank.
  4. Nie zbaczaj ze szlaku!
    W górach łatwo się zgubić. Jeśli stracisz zasięg i oznakowanie szlaku, jesteś zdany na mapę i własną intuicję. Lepiej iść wytyczoną ścieżką, by bezpiecznie wędrować do celu i z powrotem.

Widzimy się na szlaku!

Termin realizacji projektu: 01.10.2021 – 30.09.2023

Zadanie współfinansowane ze środków PFRON.

Accessibility Toolbar