dr med. Piotr Fryczkowski

Szansa - Jesteśmy Razem

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, posiada II stopień specjalizacji w okulistyce. Pogłębiał wiedzę na kursach zaawansowanej chirurgii siatkówkowej w Duke University w Północnej Karolinie. Absolwent Europejskiej Szkoły Chirurgii Witreoretinalnej w Bremen, specjalizował się pod kierownictwem doktora Klausa Luckego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i European VitreoRetinal Society.

W 2008 roku wydał pierwszy w Polsce podręcznik ultrasonografii okulistycznej. Prowadzi ogólnopolskie kursy USG dla lekarzy okulistów chcących podnosić kwalifikacje w zakresie ultrasonografii gałki ocznej. Był laureatem ogólnopolskiego konkursu na wykonywanie operacji witrektomii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. W 2004 roku zorganizował oddział chirurgii zaćmy w szpitalu Attis w Warszawie. Od 2004 roku prowadzi własną praktykę lekarską. Wtedy to założył Gabinet Okulistyczny Retina, a w 2012 – Przychodnię i Szpital Okulistyczny Retina.

W wolnych chwilach (choć jest ich niewiele) pisze nie tylko podręczniki medyczne, ale również bajki dla dzieci, które sam ilustruje.

Accessibility Toolbar