Konferencja – „Dostępność na serio”

Szansa - Jesteśmy Razem

W imieniu władz, współpracowników i Beneficjentów Fundacji Szansa dla Niewidomych zwracamy się z uprzejmą prośbą o udział w XX Edycji Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbędzie się w dniach 15-18 września 2022 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w charakterze gościa na panelu w części poświęconej urzędom i profesjonalistom:

Konferencja – „Dostępność na serio” – w ramach tej części odbędą się dwa panele:

  • Dostępność architektoniczna – prowadzący dr inż. arch. Maciej Kłopotowski 
  • Dostępność informacji (dostępność cyfrowa) – prowadzący Janusz Mirowski

Konferencja odbędzie się pierwszego dnia konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND tj. 15.09.2022 roku w godzinach 10.00-14.00. To świetna okazja, aby omówić obecny stan wdrożenia dostępności w Polsce oraz Państwa wkład i spostrzeżenia w tym zakresie.

W panelach jako eksperci wezmą udział między innymi (zachęcamy ekspertów do zgłaszania się jako paneliści):

  • Donata Kończyk, Urząd m.st. Warszawy
  • Jarosław Bogucki, Fundacja Integracja
  • Elżbieta Oleksiak, Polski Związek Niewidomych
  • Piotr Kopyciński, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Kujawsko-Pomorski
  • Justyna Rogowska, Uniwersytet Gdański
  • Natalia Wasielewska, Ewa Miszczak, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
  • Krzysztof Kosiński, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
  • Katarzyna Heba, Kancelaria Adwokacka Katarzyna Heba
  • Anna Drabarz, ​Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami
  • Sławosz Marcisz, Urząd Miasta Katowice
  • Adrian Furman, Grupa AF
  • Janusz Mirowski, Altix Sp. z o.o.
  • Adam Kalbarczyk, Altix Sp. z o.o.
  • Wojciech Maj, Medison

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Cały czas mamy miejsca dla słuchaczy. Mogą Państwo uczestniczyć stacjonarnie lub online!

Formularz rejestracyjny.

„Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i ich Bliskich” stało się bodaj największym tego typu spotkaniem na świecie. Jest naszą ambicją prezentowanie Polski jako kraju nowoczesnego i kraju przyjaznego dla wszystkich. Staramy się reprezentować  Rzeczpospolitą Polską w dziele utrwalania jak najmocniejszej pozycji naszej Ojczyzny.  Jak się okazuje, nasza 30-letnia praca nie idzie na marne. Coraz więcej osób i instytucji bierze udział w organizowanych przez nas inicjatywach, m.in. ww. wydarzeniu. Fundacja ma 30 lat, podczas których diametralnie zmieniła się sytuacja osób niepełnosprawnych. Fundacja i nasz zespół korzysta z tych zmian. Dzisiaj to poważna i szanowana organizacja, w której pracuje etatowo niemal 60 osób, a w oparciu o umowy cywilno-prawne ok. 250 rocznie. Pomogliśmy rehabilitacyjnie, zawodowo i rodzinnie tysiącom osób. Jesteśmy jedną z największych organizacji OPP w kraju. Tegoroczna Konferencja REHA będzie najważniejszym wydarzeniem z cyklu celebracji rocznicowych. Spodziewamy się w Centrum Nauki Kopernik i innych stołecznych obiektach obecności około 2000 uczestników z  kraju i zagranicy stacjonarnie oraz co najmniej 10 tysięcy internautów z całego świata. Od kilku lat tłumaczymy najważniejsze elementy spotkania na 7 języków z angielskim, niemieckim, rosyjskim, hebrajskim i arabskim na czele. Mamy nadzieję, że we właściwy sposób przedstawimy nasz kraj, jego osiągnięcia, a jest czym się pochwalić. Inicjatywy władz Polski skierowane do ludzi z niepełnosprawnościami są znakomitym przykładem empatii i solidarności dla innych.

W tym roku REHA będzie wydarzeniem wprost niebywałym, głównie z okazji obchodów 30-lecia istnienia naszej Fundacji, 20. Edycji Konferencji, a także dzięki sukcesom, które udało nam się osiągnąć. Z tych powodów oraz tym wyjątkowo ważnym okresie, serdecznie Państwa zapraszamy do podzielenia się swoimi osiągnięciami oraz wiedzą z naszymi gośćmi.

Podczas XX edycji REHA FOR THE BLIND będzie nam przyświecać idea przybliżania społeczności osób z niepełnosprawnością wzroku z resztą społeczeństwa. Planujemy liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży, ludzi starszych i całych rodzin. Pragniemy wnieść swoją cegiełkę w przełamywaniu społecznych i kulturowych barier. Łączymy światy, które nigdy nie powinny być oddzielne.

Accessibility Toolbar