Niewidomi i widzący rozdają prezenty

Szansa - Jesteśmy Razem

W grudniu 2017r. Fundacja Szansa dla Niewidomych wraz z Towarzystwem Opieki nad Ociemniały w Laskach oraz Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 8 dla Dzieci Słabowidzących w Warszawie zorganizowała akcję świąteczną „Niewidomi i widzący rozdają prezenty”. 


Jej finał przeprowadziliśmy w okresie przedświątecznym – 20 grudnia 2017 r.


Oto krótkie podsumowanie:


Dzięki wsparciu sponsorów, przede wszystkim firmy Altix, udało nam się zebrać aż 10 000 zł oraz kosmetyki, słodycze i zabawki, które przekazaliśmy potrzebującym. Dzięki portalowi zrzutka.pl udało nam się zebrać dodatkowe środki!


Nasi sponsorzy:

Altix – 10 tysięcy złotych

TAGO – 20 kg słodyczy

Oskroba – ciasteczka

Eveline Cosmetics – zestawy kosmetyków dla kobiet i mężczyzn

VOBRO – galaretki

Patronat medialny – RADIO KAMPUS

Nasz największy sukces to możliwość obdarowania nawet 300 osób, w tym osoby prywatne i podopiecznych różnych instytucji: kół PZN, Środowiskowych Domów Samopomocy – z okolic Warszawy i nie tylko!


Dzięki pomocy naszych dzielnych wolontariuszy – dzieci z Towarzystwa Opieki nas Ociemniałymi oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dzieci Słabowidzących wszyscy potrzebujący mogli otrzymać upominki jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia!


Naszym celem jest budowanie wiary w drugiego człowieka, a osoby niewidome, tak jak widzący, chcą dzielić się swoją empatią i radością z innymi.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia!

Paczki czekające na odbiorów:

Młodzi wolontariusze zawsze gotowi do pomocy:

… i jeszcze więcej wolontariuszy! Cieszymy się z tak dużego zainteresowania

Pracownicy Fundacji pomagają także w Święta:

Kadr z reportarzu w TVP 3 Warszawa – media także zainteresowały się naszą akcją !

Jeżeli są Państwo zainteresowani jak poszła nasza Akcja, zapraszamy również do objrzenia wywiadu z organizatowami w na stronie TVP3 Warszawa:

Link: TUTAJ

Kto zaprojektował tę akcję?

Ludzie Fundacji Szansa dla Niewidomych
To nie są anonimowe postacie. Można znaleźć informacje o nich w Internecie i wielu różnych publikacjach. Właśnie oni jako pierwsi złożyli swoje datki na tę akcję.

Marek Kalbarczyk – niewidomy informatyk, menadżer i autor książek. Jest współzałożycielem naszej Fundacji i jej sponsorem. Przez wiele lat był jej społecznym prezesem. Fundacja i jej działalność na rzecz niewidomych jest jego hobby. Za swoją działalność społeczną został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Został też Człowiekiem bez barier, Superlodołamaczem, Dobroczyncą roku itd. To wszystko jednak nie jest tak ważne, jak jego chęć pomagania i zachęcania do tego innych.

Igor Buslowicz – kolejny niewidomy współzałożyciel naszej Fundacji. Jest genialnym informatykiem, dzięki któremu wielu niewidomych znalazło pracę i mogło realizować swoje hobby. Za swoją działalność został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Jest bardzo kompetentnym oraz bardzo skromnym człowiekiem.

Janusz Mirowski – ich widzący współpracownik, wolontariusz Fundacji. Jego matka była niewidoma, dzięki czemu zna środowisko niewidomych i ich potrzeby jakby sam nie widział. Jest dziennikarzem i menadżerem. Czas wolny ofiarowuje naszej Fundacji aż do przesady.

Ewa Bąk – cudowna słabowidząca współpracowniczka Fundacji. Jej działalność na terenie kielecczyzny jest znana chyba wszystkim. Trudno znaleźć kogoś bardziej autentycznego i ofiarnego.

Ilona Nawankiewicz – współpracowniczka Fundacji, która zdobyła za swoją pracę dla niewidomych opolską Niezapominajkę. W godzinach pracy pracuje dla podopiecznych Fundacji, a po tych godzinach działa również dla nich.

Fundacja może się poszczycić pomocą kilkudziesięciu takich wspaniałych osób. Dołącz do nich i Ty!

Accessibility Toolbar