Premiera książki „Obrazy widziane trzecim okiem” – spotkanie autorskie z Markiem Kalbarczykiem

Szansa - Jesteśmy Razem

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z Panem Markiem Kalbarczykiem, które odbędzie się w związku z premierą książki „Obrazy widziane trzecim okiem”.

To wyjątkowa publikacja, skierowana do całego naszego środowiska. O jej wyjątkowym charakterze świadczy m.in. to, iż dotyczy kwestii powszechnie nieznanej – czy poza zmysłami, którymi dysponujemy na co dzień, mamy także „trzecie oko”, które ułatwia wyczuwanie przeszkód, rozpoznawanie charakteru spotykanych ludzi i odgadywanie przyszłości. Autor dzieli się z czytelnikami swoimi refleksjami i robi to w bardzo przystępnej formie. Publikacja składa się z albumowego wydania graficznego, 4 tomów brajlowskich z dodatkiem 17 wypukłych rycin i nagrania książki audio. Autor chce podzielić się swoimi refleksjami z jak najszerszym gronem słuchaczy, wśród których będą niewidomi, słabowidzący i ich bliscy. Dotychczasowe spotkania Marka Kalbarczyka okazały się bardzo interesujące. Podczas nich niemal wszyscy goście potwierdzili, że rzeczywiście mają swoje trzecie oko, tyle że nie wykorzystywali jego możliwości, albo owszem, ale nie byli tego świadomi.

O książce

Jak to więc jest widzieć nie widząc? Autor twierdzi, że życie ludzi niewidomych  urozmaica bogata wyobraźnia, kreowana przez trzecie oko. Czy brak wzroku może bowiem zrozumieć ktoś, kto dobrze widzi? Zapewne najlepiej przedstawia to niewidomy, który mimo niepełnosprawności jest zadowolony ze wszystkiego co go spotyka i fascynuje się specyficznymi obrazami, widzianymi trzecim  okiem. Warto zatem wziąć do rąk tę książkę i dowiedzieć się o świecie często nieznanym, a tak ciekawym. Wtedy będzie można poznać, co to są dźwiękowe widowiska albo dźwiękowe zdjęcia, grafika, która nie ma kolorów lecz różnorodne wypukłości, albo alfabet, którego niemal nie widać, a jest i służy milionom ludzi na całym świecie. Niektóre obrazy gdzieś hen uciekły, a na ich miejsce „wskakują” inne, równie fascynujące.

Premiera będzie miała formę bezpośredniej rozmowy z samym autorem, w czym pomoże nam aplikacja Microsoft Teams, za pomocą której będą mogli Państwo porozmawiać z twórcą podczas trwania wydarzenia. Wystarczy otworzyć link, który macie Państwo pod spodem i nawet bez posiadania konta w aplikacji połączyć się z nami. To tylko kilka kliknięć myszką.

Jeżeli zaś chcecie Państwo jedynie obserwować transmisję z wydarzenia, będzie to możliwe zarówno na Facebooku Szansy dla Niewidomych jak i na naszym oficjalnym koncie YouTube. Adresy do obu kont macie Państwo poniżej.

Linki do transmisji online

Spotkanie MS TEAMS (Możliwość zadawania pytań online)

Transmisja online FACEBOOK

Transmisja online YouTube

Accessibility Toolbar