Multimedialne „Studio Choszczówka” – nowe możliwości w terapii i integracji niewidomych

Szansa - Jesteśmy Razem

Celem zadania realizowanego od dłuższego czasu jest umożliwienie Fundacji nagrywania profesjonalnych materiałów audio-video. Fundacja tworzy: audycje radiowe, audycje internetowe, audiobooki, audiodyskrypcję, filmy społeczne, szkoleniowe i instruktażowe. Transmitujemy przez Internet wydarzenia kulturalne i konferencje. Aby móc realizować powyższe zadania, Fundacja musiała wyposażyć swoje studio w nowoczesne urządzenia do realizacji audio-video.

Fundacja realizuje projekty kulturalne, do których wykorzystuje m.in. studio nagraniowe, które wymagało doposażenia w profesjonalne urządzenia, umożliwiające realizację 3 ważnych dla beneficjentów zadań:
a) studio muzyczne: muzyka, muzykoterapia to ważny element rehabilitacji niewidomych. Zakupiliśmy instrumenty muzyczne, które umożliwią nam prowadzenie zajęć muzycznych dla podopiecznych i gości.
b) studio nagraniowe audio-video: wyposażyliśmy je m.in. w sprzęt komputerowy, interfejs cyfrowy, głośniki odsłuchowe, mikrofony, oświetlenie, kamery, mikrofony, umożliwiające transmitowanie i nagrywanie audycji radiowych i internetowych, wydawanie audiobooków, wykonywanie audiodyskrypcji. Odtąd organizujemy zajęcia, próby i nagrania książek i muzyki na profesjonalnym poziomie.
c) mobilne studio internetowe: dzięki niemu będziemy mogli transmitować nasze produkcje do Internetu, zakupione narzędzia umożliwiają nam organizowanie spotkań i koncertów, zarówno w formie stacjonarnej, jak i on-line.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Accessibility Toolbar