Trzecie Oko

Szansa - Jesteśmy Razem

„Trzecie Oko” – nowa inicjatywa Fundacji Szansa dla Niewidomych.

„Trzecie Oko” to nowa platforma wymiany poglądów, doświadczeń, wspólnej merytorycznej dyskusji i wymiany ciekawostek, śmiesznych i bulwersujących historii z życia osób niewidomych, słabowidzących i widzących. Chcemy, aby ta platforma była miejscem integrującym nas wszystkich – osoby zaangażowane w budowę Świata otwartego dla niewidomych.

W ramach Trzeciego Oka powstały dwa kanały komunikacji:

„Czym jest Trzecie Oko?

  1. Nadprzyrodzoną zdolnością charakteryzującą wróżki?
  2. Ukrytą mądrością hinduskich pań domu?
  3. Zwykłą ludzką intuicją?

Prawda kryje się w każdym z tych trzech punktów po trochu. Dla mnie Trzecie Oko to synonim synergii. Widzący i niewidomi działając oddzielnie osiągają niedużo, a nawet mniej. Gdy są razem, możliwości zazwyczaj są większe. Trzecie Oko jest i ma być wynikiem współpracy widzących i niewidomych. Tak jak to mityczne, pokazuje to, czego nie każdy dopatrzyłby się sam.

… Zapraszamy do dzielenia się własnymi refleksjami, które mogą, a nawet powinny zostać przedyskutowane w większym gronie. Piszmy z taką samą chęcią, łatwością, a także odwagą o rzeczach zarówno bulwersujących, jak i inspirujących.”

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Wspólnie stwórzmy przestrzeń do wymiany poglądów ludzi otwartych, chętnych do działania!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem listy mailingowej:

Regulamin listy mailingowej

Accessibility Toolbar