10-13 WRZEŚNIA 2021 – WEEKEND Z SZANSĄ DLA NIEWIDOMYCH!

Szansa - Jesteśmy Razem

Billboard promujący REHA 2021

Jeżeli jeszcze nie wiecie jak spędzić czas w piątek, sobotę, niedzielę, a nawet poniedziałek w stolicy, to Szansa dla Niewidomych przygotowała dla Was moc atrakcji, związanych z międzynarodową konferencją REHA FOR THE BLIND IN POLAND, odbywającą się pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP.

WYSTAWA ŚWIAT DOTYKU I DŹWIĘKU

Zastanawialiście się może jak wygląda rzeczywistość doświadczana bez wzroku? Już nie trzeba o tym czytać ani słuchać opowieści – wystarczy przyjść do Centrum Nauki Kopernik i odwiedzić interaktywną wystawę Świat Dotyku i Dźwięku. Czekać będzie na Was w:

– sobotę, 11 września, od 11.00 do 18.30

– niedzielę, 12 września, od 11.00 do 18.30

Zabierzcie rodzinę i znajomych i sprawdźcie kto sobie lepiej poradzi bez podglądania 🙂

RAJD ROWEROWY RAZEM Z NIEWIDOMYMI

Niewidomy kierowca samochodu to pewnie dopiero melodia przyszłości, ale rowerzyści zasuwają już po szosach aż miło! Nie wierzysz? Wsiądź na rower, przyjedź do podwarszawskich Lasek i sam się przekonaj. O 13.30 spod domu Św. Teresy ruszamy cała grupą w integracyjnym rajdzie, aż do Centrum Nauki Kopernik. Będzie z nami opieka medyczna i eskorta policji, także bez obaw! Spróbujesz się z niewidomym na tandemie? 🙂

A to jeszcze wcale nie wszystko!

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA:

  • Konferencję pt. „Dostępność na serio – autentyczne niwelowanie skutków niepełnosprawności w dążeniu do wyrównywania życiowych szans”, która będzie niczym dobry mecz, bo skomentuje, a właściwie poprowadzi ją znany Wam z wielu transmisji Maciej Iwański, komentator TVP Sport. W ramach konferencji odbędą się sesje merytoryczne i popularno-naukowe panele dyskusyjne. Piątek od 14.00 do 16.30 i sobota od 10.00 do 14.00.
  • Wystawy technologiczne najnowszych rozwiązań dla niewidomych i słabowidzących w sobotę i niedzielę do Centrum Nauki Kopernik w godzinach 11:00 – 18:30. Chcecie dowiedzieć się jak technologia pomaga niewidomym lub kupić prezent znajomemu z niepełnosprawnością wzroku? Lepszej okazji nie znajdziecie!
  • Manifestację pod Pałacem Prezydenckim, w poniedziałek o godzinie 10.00, pod hasłem „My widzimy Was, a Wy? Czy widzicie nas?”; gdzie niewidomi, słabowidzący i ich przyjaciele spotkają się pod siedzibą Prezydenta Rzeczypospolitej, by przekazać postulaty środowiska. Jeśli chcecie poznać potrzeby osób z niepełnosprawnościami wzroku i wspomóc ich w dziele czynienia świata bardziej dostępnym to spotkajcie się z nami na manifestacji!

Rejestracja na konferencje:
https://rehabilet.szansadlaniewidomych.org/

Więcej o konferencji:
http://www.szansadlaniewidomych.org/index.php/xix-edycja-reha-for-the-blind-in-poland-2021/

Accessibility Toolbar