Wielkopolski przewodnik dla osób z niepełnosprawnościami

Szansa - Jesteśmy Razem

Projekt „Wielkopolski przewodnik dla osób z niepełnosprawnościami” to podjęcie przez fundację tematu turystyki dostępnej, a dokładniej turystyki dostępnej w Wielkopolsce.  W Polsce nie jest jeszcze ogólnie powszechne, aby obiekt był dostosowany do wielu rodzajów niepełnosprawności. Rzadko kiedy są one dostępne dla osób z dysfunkcją wzroku. Celem projektu jest stworzenie przewodnika po Wielkopolsce, który będzie dostępny dla szerokiego grona odbiorców.  Głównym zamierzeniem jest poruszenie problemów turystyki dostępnej oraz opisanie wartych uwagi obiektów w Wielkopolsce, które są dostosowane do potrzeb osób z wszelakimi ograniczeniami. Chcemy uczynić turystykę bardziej dostępną i czytelną dla ogółu odbiorców.

Zadanie odznacza się dużą innowacyjnością, ponadto na wielkopolskim rynku wydawniczym nie ma przewodników dedykowanych osobom niepełnosprawnym.

Działania realizowane w ramach projektu:

  • wydanie publikacji „Wielkopolski przewodnik dla osób z niepełnosprawnościami” w czarnodruku i brajlu – przewodnika turystycznego dostępnego dla osób z niepełnosprawnościami, jak również osób pełnosprawnych, którzy dzięki książce będą mieli szansę poznać bliżej świat dotyku, w którym żyją osoby niewidome.
  • posty informacyjno – promocyjne

Po zakończeniu projektu jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Wielkopolski będą mieli wreszcie pogląd, jakie atrakcje są dostosowane do rodzaju ich niepełnosprawności i gdzie w takim razie mogą jechać np. na niedzielną wycieczkę. Turystyka stanie się bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami w Wielkopolsce, a dodatkowo może stać się dla nich nową formą aktywności fizycznej, pozwoli na integrację i zaspokojenie ciekawości świata.

Termin realizacji projektu: 01.09.2022 – 31.12.2022

Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Accessibility Toolbar