XVII edycja REHA FOR THE BLIND IN POLAND (2019)

Szansa - Jesteśmy Razem

REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2019 (21-23.10.2019)

ZAPROSZENIE

XVII edycja Konferencji odbędzie się w dniach 21-23 października 2019 roku. Po raz kolejny zorganizujemy spotkanie niewidomych, niedowidzących, ich bliskich, naukowców, rehabilitantów, gości z kraju i z zagranicy – większe niż wszystkie dotychczasowe. Są ku temu dogodne okoliczności i powody:

– coraz więcej osób i instytucji chce wziąć udział w tym wielowątkowym wydarzeniu,

– w roku 2019 przypada 20. rocznica zainicjowania tych spotkań.

Po raz pierwszy spotkaliśmy się bowiem w roku 1999. Od tego czasu dużo się zmieniło. Żyjemy w „innym świecie”. Niewidomi i słabowidzący powszechnie korzystają z dobrodziejstw nowoczesnej technologii. Zmieniło się życie ludzi z dysfunkcją wzroku w ogromnej większości krajów. Gdy chodzi o Polskę, niemal każdy dysponuje w domu, szkole i w pracy mówiącymi urządzeniami, przede wszystkim komputerami. Wielu z nas używa brajlowskich monitorów, drukarek i notatników. Coraz częściej do tych urządzeń mówimy, a one wykonują polecenia. W taki oto sposób realizuje się idea dostępu do informacji dla każdego obywatela. W naszym otoczeniu pojawiają się ścieżki naprowadzające, wypukłe plany i mapy, odlewy przedstawiające zabytki i dzieła sztuki, multimedialne terminale informacyjne. Niemal wszyscy dysponujemy mówiącymi smartfonami, systemami nawigacyjnymi, udźwiękowionymi bazami danych itd.

W promocji tych rozwiązań Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND miała i ma ogromne znaczenie. Pragniemy to kontynuować. Zapraszamy więc do przyjazdu do Warszawy, udziału w sesjach merytorycznych, panelach dyskusyjnych, wystawie technologicznej i instytucjonalnej oraz rozlicznych dodatkowych atrakcjach.

Plan spotkania w skrócie

21 października (poniedziałek) – inauguracja spotkania o godzinie 14.00 w Centrum Nauki Kopernik. W tym miejscu odbędzie się również pierwsza sesja z udziałem około tysiąca osób oraz ww. wystawa.

22 października (wtorek) – na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się sesja naukowa dotycząca nowoczesnej edukacji i okulistyki. Będzie jej towarzyszyła specjalna wystawa prezentująca rozwiązania umożliwiające realizację rehabilitacyjnych

i integracyjnych celów. Będzie kontynuowana wystawa i panele dyskusyjne dotyczące technologii w Centrum Nauki Kopernik.

23 października (środa) – na UKSW odbędą się rozliczne panele dyskusyjne i warsztaty szkoleniowe. Będą kontynuowane wystawy zarówno na UKSW jak i w CNK.

Tutaj znajdą Państwo PROGRAM

Serdecznie zapraszamy zarówno uczestników biorących udział w charakterze beneficjentów, jak i naukowców, rehabilitantów i technologów w charakterze współtwórców poszczególnych elementów tej Konferencji. W tej zakładce jak i w aktualnościach pojawiać się będą stopniowo coraz nowsze informacje dotyczące tegorocznej Konferencji. Zapraszamy do śledzenia, zapisów i kontaktu, wysyłając wiadomość na adres: reha_in_poland@szansadlaniewidomych.org

Accessibility Toolbar