Spotkajmy się ONLINE na REHA

Fundacja Szansa dla Niewidomych

Spotkajmy się ONLINE na REHA

Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND odbędzie się w dniach 11-14 września br. w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik oraz w Pałacu Kultury i Nauki. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie będzie transmitowane na cały świat i tłumaczone na dziewięć języków! Hasłem wydarzenia jest: „Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą”.  Zapraszamy do udziału nie tylko urzędników, czy muzealników, ale także osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o dostępności i o życiu osób niewidomych. Zachęcamy do rejestracji na stronie http://www.szansadlaniewidomych.org/index.php/reha-2020-online/, aby otrzymać link do wydarzenia i aktualne informacje.

Poniżej znajduje się skrócony program konferencji i sesji merytorycznych:

Dzień 1 – piątek 11.09.2020 r. (Pałac Kultury i Nauki)

14:00 Otwarcie Konferencji – prowadzi Maciej Iwański (TVP).

14:00 – 15:00 Powitanie uczestników konferencji i wystąpienia zaproszonych gości między innymi Adam Struzik – Marszałek Województwa mazowieckiego, Tomasz Pactwa – Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, Minister Paweł Wdówik, Marek Kalbarczyk – Honorowy Prezes Fundacji i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Malwina Wysocka-Dziuba – Prezes Fundacji Szansa dla niewidomych.

15:05 Ogłoszenie wyników Konkursu IDOL i IDOL SPECJALNY 2020

15:45 – 17:10 Sesja merytoryczna na temat dostępności i wykształcenia, a także turystyki między innymi: Szkoły i uczelnie przyjazne i dostępne dla wszystkich pragnących się uczyć, Audiodeskrypcja szansą na pełny dostęp do kultury i sztuki, Modelowanie schorzeń siatkówki z zastosowaniem komórek macierzystych: perspektywy terapeutyczne.

Dzień 2 – sobota 12.09.2020 r. (Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki)

10:00 – 14:00 Panele dyskusyjne i prezentacje rozwiązań niwelujących skutki niepełnosprawności wzroku:

  1. Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą (PKiN)
  2. Dostępność przestrzeni publicznej (PKiN)
  3. Technologia wyrównująca życiowe szanse (CNK)
  4. Dostępność cyfrowa i dostępność informacji (CNK)

Projekt „Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Wszystkich Niepełnosprawnych – REHA FOR THE BLIND® IN POLAND 2020” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Konferencja jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.
Konferencja jest współfinansowana ze środków miasta stołecznego Warszawy.
Fundacja Szansa dla Niewidomych finansuje Konferencję również ze środków własnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *