Niezwykły kalendarz tyflograficzny „Opolskie 2021” już gotowy

Szansa - Jesteśmy Razem

Niezwykły kalendarz tyflograficzny „Opolskie 2021” już gotowy

Dlaczego jest niezwykły? Dzięki wypukłym rycinom przedstawiającym wybrane obiekty turystyczne województwa opolskiego obok funkcji kalendarza jest również swoistego rodzaju albumem, dzięki któremu niewidomi „oglądają” i „zwiedzają” Opolszczyznę. Kalendarz jest w całości wydany w brajlu – opisy zabytków, nazwy miesięcy, oznaczenia dni tygodnia oraz cyfry i wszelkie inne informacje zamieszczone na okładce są brajlowskie i jednocześnie czarnodrukowe, dzięki czemu kalendarz dostępny jest naprawdę dla wszystkich.

Ta wyjątkowa publikacja mogła się ukazać dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Samorządu Województwa Opolskiego ze środków PFRON. W ramach projektu „Opolszczyzna bliska niewidomym 365 dni w roku i nie tylko”, Fundacja Szansa dla Niewidomych przygotowała 80 egzemplarzy tyflograficznego kalendarza, który trafi głównie do niewidomych mieszkańców naszego województwa, ale też do urzędów, bibliotek, organizacji pozarządowych itp., by mógł służyć szerokiemu gronu odbiorców.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym kalendarzem pod linkiem:

Kliknij tu

Poniżej okładka i przykładowa kartka z ww. kalendarza.

Wszystkim  życzymy szczęśliwego Nowego 2021 Roku, przede wszystkim zdrowia, pomyślności i wielu radosnych chwil. W obecnej, trudnej sytuacji jest to nam wszystkim szczególnie potrzebne. Życzmy sobie wzajemnie, by już wkrótce móc swobodnie się spotykać, podróżować, cieszyć się życiem. Mamy nadzieję, że wydany przez nas kalendarz zarówno teraz, jak i wówczas będzie Państwu jak najlepiej służył i zawsze pomoże zaplanować ciekaw wydarzenia i pełne przygód wycieczki. Przede wszystkim, kalendarz jak to kalendarz, pozwoli odnaleźć się w czasie i rzeczywistości niewidomym i ich wszystkim przyjaciołom!

Accessibility Toolbar