Wywiad z Ks. Profesorem Michałem Hellerem

Szansa - Jesteśmy Razem

Wywiad z Ks. Profesorem Michałem Hellerem

Drodzy Przyjaciele,

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Jesteśmy razem”!

W piątek 28 maja o godzinie 11:00 Marek Kalbarczyk, Szef naszej Fundacji, przeprowadzi wywiad z Ks. Profesorem Michałem Hellerem. Spotkanie będzie można oglądać na FACEBOOKU i YouTube Fundacji.

Będziemy rozmawiać o książkach naszego gościa:

1. „Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu.” – książka Michała Hellera dostępna dla niewidomych.

Wybitny uczony w pasjonującej rozmowie z włoskim dziennikarzem Giulio Brottim opowiada o dwóch wartościach, które na pozór się wykluczają: religii i nauce. Heller wspomina również o trudach swojego życia i dzieli się refleksją nad kondycją współczesnego chrześcijaństwa i powszechnej znajomości nauki.

2. „Czy fizyka jest nauką humanistyczną?” – książka Michała Hellera dostępna dla niewidomych

Autor książki stara się nas przekonać, że fizyka jest nauką humanistyczną jeśli zostaną spełnione pewne warunki. Mianowicie – nie uprawiają jej rzemieślnicy lecz wirtuozi. Mimo założenia, że fizyka, jest nauką całkowicie przeciwną naukom humanistycznym autor opowiada o niej jako o tej, która ma z nią wspólne źródło podstawowych pojęć.

Jeszcze tym razem spotkanie nie może się odbyć stacjonarnie. Decyduje o tym trwający stan epidemii Covid-19. Na szczęście zmniejsza się jej intensywność, a być może już niedługo zupełnie się ona wyciszy. Póki co zapraszamy Państwa do obejrzenia i wysłuchania transmisji na FB i YT Fundacji (podczas transmisji będzie można zadawać pytania w komentarzach).

Accessibility Toolbar