„Multimedialne „Studio Choszczówka” – nowe możliwości w terapii i integracji niewidomych”

Szansa - Jesteśmy Razem

„Multimedialne „Studio Choszczówka” – nowe możliwości w terapii i integracji niewidomych”

W grudniu 2022, w ramach działań Fundacji został zakończony program Infrastruktura kultury finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, dotyczącego realizacji zadania pn.: „Multimedialne „Studio Choszczówka” – nowe możliwości w terapii i integracji niewidomych”.

Celem powyższego programu było stworzenie profesjonalnego miejsca, zrzeszającego osoby z niepełnosprawnością, ich bliskich oraz inne osoby zainteresowane w każdym wieku, do tworzenia materiałów audio i video oraz późniejszej publikacji, skierowanych do każdego przyjaciela Fundacji, śledzącego nasze poczynania i nieustanny rozwój, wychodząc przed szereg, prezentując szczególny potencjał i rozwój kulturalny twórców.

Do studia został zakupiony przez Fundację profesjonalny sprzęt do nagrywania, wraz z wyposażeniem jak do profesjonalnych studiów nagrań. Studio zostało wyposażone w specjalne maty wygłuszające podczas nagrań. Pomieszczenie zostało również umeblowanie w biurka na konsolety, szafki, krzesła oraz stół. Jako serce wyposażenia studia został również zakupiony instrument klawiszowy Nord Stage 2ex 88.

Do zakupu zostały wybrane najlepszej, jakości urządzenia do profesjonalnego nagrywania.

Docelowymi odbiorcami programu są osoby z niepełnosprawnością; szczególnie w ramach działań Fundacji osoby niewidome i z dysfunkcjami wzroku oraz ich osoby z bliskiego otoczenia, ale również masowej społecznej aktywizacji i wzajemnej integracji.

Profesjonalnie i nowoczesne studio pozwoliło na współpracę z wieloma szanowanymi instytucjami, na wysokim poziomie. To zaowocowało wewnętrznym rozwojem osób, które tworzyły studio w Choszczówce. Założone cele programu, czyli przede wszystkim stworzenie takiego miejsca, łączącego osoby z niepełnosprawnością ze społecznością, dając tym osobom symboliczny „bilet” do rozwoju, ukulturalnienie, a przede wszystkim spełnienie potrzeby poczucia ważnym i potrzebnym w społeczeństwie.

Został osiągnięty również bardzo ważny cel społeczny, mianowicie stworzenie takiego miejsca umożliwiło dysponowanie możliwościami technicznymi i organizacyjnymi, przez instytucje, które ma na względzie głównie pożytek społeczny, dla LUDZI, nie osiągając z tego zysku, realizując działania na rzecz emancypacji środowiska osób z dysfunkcją.

Projekt „Multimedialne „Studio Choszczówka” – nowe możliwości w terapii i integracji niewidomych” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo-mkidn-nowe-1024x288.jpgAccessibility Toolbar