Spotkanie z okazji premiery tyflograficznego wydania książki pt. „Ballady i romanse”

Szansa - Jesteśmy Razem

Spotkanie z okazji premiery tyflograficznego wydania książki pt. „Ballady i romanse”

Plakat z okładką informujący o premierze tyflograficznego wydania książki pt. „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W tle zdjęcie lecących ptaków.

Gorąco zapraszamy na spotkanie z okazji premiery tyflograficznego wydania książki pt. „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza już jutro – 20 grudnia, do Warszawy na ul. Gałczyńskiego 7, o godz. 18:00.

Tak o tym wydaniu pisze Anna Koperska:

„Chcąc dostrzec więcej, należy widzieć oczyma wyobraźni. Na kanwie tego przekonania powstał zamysł niniejszej publikacji. „Ballady i romanse” w 200. rocznicę powstania zachwycają w zupełnie nowej odsłonie. Specjalne wydanie tyflograficzne dedykujemy zarówno widzącym, jak i niewidomym Czytelnikom. Podobnie jak dwa przenikające się światy w „Balladach i romansach”, tak warstwy graficzna i dotykowa publikacji współgrają ze sobą, pozwalając zmysłom na pełniejsze poznanie rzeczywistości wykreowanej na kolejnych kartach. Pod opuszkami palców odnajdujemy nie tylko znane Mickiewiczowskie frazy, ale również niepowtarzalne obrazy. Zobacz, dotknij, daj się zaskoczyć i pozwól wyobraźni widzieć to, co piękne, nieoczywiste, wyjątkowe…”

Accessibility Toolbar