Spotkajmy się ONLINE na REHA

Szansa - Jesteśmy Razem

Spotkajmy się ONLINE na REHA

Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND odbędzie się w dniach 11-14 września br. w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik oraz w Pałacu Kultury i Nauki. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie będzie transmitowane na cały świat i tłumaczone na dziewięć języków! Hasłem wydarzenia jest: „Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą”.  Zapraszamy do udziału nie tylko urzędników, czy muzealników, ale także osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o dostępności i o życiu osób niewidomych. Zachęcamy do rejestracji na stronie http://www.szansadlaniewidomych.org/index.php/reha-2020-online/, aby otrzymać link do wydarzenia i aktualne informacje.

Poniżej znajduje się skrócony program konferencji i sesji merytorycznych:

Dzień 1 – piątek 11.09.2020 r. (Pałac Kultury i Nauki)

14:00 Otwarcie Konferencji – prowadzi Maciej Iwański (TVP).

14:00 – 15:00 Powitanie uczestników konferencji i wystąpienia zaproszonych gości między innymi Adam Struzik – Marszałek Województwa mazowieckiego, Tomasz Pactwa – Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, Minister Paweł Wdówik, Marek Kalbarczyk – Honorowy Prezes Fundacji i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Malwina Wysocka-Dziuba – Prezes Fundacji Szansa dla niewidomych.

15:05 Ogłoszenie wyników Konkursu IDOL i IDOL SPECJALNY 2020

15:45 – 17:10 Sesja merytoryczna na temat dostępności i wykształcenia, a także turystyki między innymi: Szkoły i uczelnie przyjazne i dostępne dla wszystkich pragnących się uczyć, Audiodeskrypcja szansą na pełny dostęp do kultury i sztuki, Modelowanie schorzeń siatkówki z zastosowaniem komórek macierzystych: perspektywy terapeutyczne.

Dzień 2 – sobota 12.09.2020 r. (Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki)

10:00 – 14:00 Panele dyskusyjne i prezentacje rozwiązań niwelujących skutki niepełnosprawności wzroku:

  1. Wykształcenie i aktywność Twoją Szansą (PKiN)
  2. Dostępność przestrzeni publicznej (PKiN)
  3. Technologia wyrównująca życiowe szanse (CNK)
  4. Dostępność cyfrowa i dostępność informacji (CNK)

Projekt „Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Wszystkich Niepełnosprawnych – REHA FOR THE BLIND® IN POLAND 2020” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Konferencja jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego – Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.
Konferencja jest współfinansowana ze środków miasta stołecznego Warszawy.
Fundacja Szansa dla Niewidomych finansuje Konferencję również ze środków własnych.

Accessibility Toolbar