BOCELLI CZY POLSKI MINISTER? ZDECYDUJ KTO ZOSTANIE ŚWIATOWYM IDOLEM

Szansa - Jesteśmy Razem

BOCELLI CZY POLSKI MINISTER? ZDECYDUJ KTO ZOSTANIE ŚWIATOWYM IDOLEM

Andrea Bocelli i Paweł Wdówik

Do 30 sierpnia 2021, trwa głosowanie w organizowanym przez naszą Fundacje w konkursie IDOL, w tym w kategorii IDOL ŚWIATOWY, gdzie prawie trzydziestka kandydatów z każdej strony globu, bije się o tytuł.

Choć IDOL ma już ponad 20 lat, to kategoria IDOL ŚWIATOWY jest absolutnym novum, związanym z obchodami 30-lecia Szansy dla Niewidomych. Wśród wielu rozpoznawalnych osobistości, biorą w nim udział m.in. takie persony jak słynny włoski tenor Andrea Bocelli czy polski niewidomy minister Paweł Wdówik.

Wszyscy kandydaci są na swój sposób wyjątkowi, natomiast chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na kilku wybranych pretendentów, w tym nielicznych z Polski:

Andrey Tikhonov – Doktorant UWr, działacz na rzecz osób niepełnosprawnych, autor artykułów naukowych, lektor języków obcych, tłumacz, zawodowy muzyk, półmaratonista i triathlonista. Andrey urodził się w Rosji i stracił wzrok w wieku 2 lat. Posiadając tytuł magistra w nauczaniu języków i lingwistyki, spędził rok na Michigan State University, East Lancing, MI, w ramach programu Fulbright FLTA. W 2015 roku w Waszyngtonie podczas ceremonii wręczenia nagród został uznany za jednego z najlepszych absolwentów programu.

Fredric K. Schroeder – Psycholog, aktywista, a przede wszystkim prezes Światowej Unii Niewidomych w latach 2016-2021. Dr Schroeder stracił wzrok w wieku 16 lat. W swojej karierze zajmował różne stanowiska. Był nauczycielem, instruktorem orientacji przestrzennej, działaczem i urzędnikiem państwowym. Jest niesamowitą, otwartą osobą, bardzo oddaną swojej pracy.

Nati Bialistok-Cohen – Od 2016 roku Nati pełnił funkcję dyrektora generalnego Center of the Blind reprezentował osoby niewidome oraz opiekował się osobami niedowidzącymi w parlamencie i organizacjach rządowych. Był liderem zmian społecznych mających na celu wzmocnienie praw osób z wadami wzroku, a także podniesienie świadomości społecznej na temat możliwości osób niewidomych. Niestety po długiej chorobie zmarł w tym roku.

Andrea Bocelli – Włoski tenor, który w wieku 12 lat całkowicie stracił wzrok. Od wczesnego dzieciństwa grał na różnych instrumentach muzycznych: fortepianie, flecie i saksofonie. Jego wybitna kariera rozpoczęła się w 1992 roku. Występował w różnych zakątkach świata, ukazując swoją niezwykłą wrażliwość i emocje. Bocelli współpracował z wieloma muzykami, łącząc świat opery i muzyki klasycznej z popem. Odniósł sukces i jest wielką inspiracją dla wielu pokoleń.

Paweł Wdówik – Polski działacz społeczny, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie później pracował w biurze ds. studentów niepełnosprawnych. W latach 2001-2010 Paweł Wdówik pracował w katolickim radiu „Katolickie Radio Józef”, gdzie prowadził własną audycję.

Gdzie głosować?
https://idol.szansadlaniewidomych.org/swiat

Accessibility Toolbar