Spotkanie autorskie z Markiem Kalbarczykiem w Toruniu

Szansa - Jesteśmy Razem

Spotkanie autorskie z Markiem Kalbarczykiem w Toruniu

Plakat informujący o spotkaniu. W tle zdjęcie oświetlonej brukowanej ulicy. W prawym górnym rogu jest okrągłe zdjęcie Marka Kalbarczyka a od lewej tekst: Spotkanie autorskie z Markiem Kalbarczykiem w Toruniu 16 grudnia, godz. 18:00, Centrum Kultury Dwór Artusa ul. Rynek Staromiejski 6. Poniżej logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz informacja: Projekt „Widzę dotykiem i słuchem” - kampania promująca czytelnictwo niewidomych dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fundacja Szansa dla Niewidomych serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Panem Markiem Kalbarczykiem w Toruniu, które odbędzie się 16 grudnia o godz. 18 w Centrum Kultury Dwór Artusa przy ul. Rynek Staromiejski w Toruniu. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Widzę dotykiem i słuchem”.
Marek Kalbarczyk z wykształcenia jest matematyko-informatykiem, działaczem społecznym, pisarzem i publicystą. Współzałożycielem fundacji „Szansa dla niewidomych”. W wyniku choroby genetycznej Pan Marek jako nastolatek utracił wzrok. Nie powstrzymało go to jednak przed ukończeniem studiów. W swoim dorobku zawodowym może się pochwalić podręcznikiem do matematyki dla niewidomych dzieci opublikowanym przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. Pan Marek z sukcesem prowadzi wydawnictwo Trzecie Oko. Co więcej, wraz z Janem Grębeckim stworzył syntezator mowy polskiej. Założył spółkę Altix oraz fundację Unia Pomocy Niepełnosprawnym Szansa, która dziś funkcjonuje pod nazwą Szansa dla Niewidomych. Jej najbardziej znanym dziełem jest międzynarodowa konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND oraz miesięcznik o stopniowo zmieniającym się tytule: „HELP – wiedzieć więcej”, „Help – Świat dotyku i dźwięku”, wreszcie „Help – jesteśmy razem”. Jakby tego było mało, Pan Marek prowadził program publicystyczny w Telewizji Polskiej pt. „Razem czy osobno?” oraz wydał książkę pt. „Świat otwarty dla niewidomych”. Tak wiele osiągnięć nie mogło przejść bez echa, dlatego też został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz uzyskał tytuł Człowieka bez barier i Lodołamacza. W jego dorobku piśmienniczym znajdują się takie pozycje jak „Ich trzecie oko”, „Smak na koniuszkach palców”, „100 najpiękniejszych miejsc w Polsce – zabytki i krajobrazy wreszcie dostępne dla niewidomych i słabowidzących” czy „Obrazy widziane trzecim okiem”. Ciekawostką jest, że Pan Marek jest uzdolniony muzycznie.

Projekt „Widzę dotykiem i słuchem” – kampania promująca czytelnictwo niewidomych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Accessibility Toolbar